Konuşmanızı Onaylayıp Onaylamadığını Anlatan Kafa Hareketleri

Konuşma sırasında muhatabınızın sizi onaylayıp onaylamadığını anlamanıza yarayacak kafa hareketlerinin yorumlanmasına dair ipuçları.

Birisiyle konuşurken karşınızdaki kişinin konuşma esnasındaki kafa hareketleri; muhatabınızın sizi gerçekten dinleyip dinlemediği, düşüncelerinizi onaylayıp onaylamadığı, size karşı olan tavrının itaat mi yoksa tehdit mi içereceğinin bilgisini verir. 

Bunları dikkatle gözlemleyerek, muhatabınızın belki de o sırada size söylemediği gerçek düşünce ve tavırlarını kolayca anlayabilirsiniz. Sahip olduğunuz bu ön bilgiyle konuşmanızın bundan sonraki akışını yahut muhtemel sonucunu kolayca belirleyebilirsiniz.   

Sizi Dinliyor mu?

Karşılıklı konuşma sırasında muhatabınız, siz konuşurken başını hafifçe sağa veya sola yatırmış ise konuşmalarınızı dikkatle dinliyor demektir

Konu İlgisini Çekiyor mu?

Eğer muhatabınız siz konuşurken sık sık başka tarafa bakıyorsa, o an sizi dinlemiyordur veya konuşmalarınız muhatabınızın ilgisini çekmiyordur

Düşüncelerinize Katılıyor mu?

Konuşmalarınız karşısında sizden farklı düşünen biri bakışlarını aşağı eğer, size kaş altından bakar. Bu, sizi onaylamadığını gösterir.

Tehdit mi Edecek Yoksa İtaat mi?

Sağ elin göğsün üzerine götürülüp, başın yan duruşla ön tarafa eğilmesi, genelde itaat içerir. 

Sağ elin dudaklar üzerine götürülüp, başın hafifçe ama seri bir şekilde öne arkaya sallanması; tehdit içerir. Bu kafa hareketi aslen “Ben sana gösteririm” ifadesidir.

Facebook Grubu

Okuduklarını nasıl buldun?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Arkadaşlarınla paylaşmak ister misin?
Abone Ol

Düşünceni veya kendi yaşadıklarını yazmak ister misin?