Ummu Sıbyan duası nedir? Nasıl okunur?

0
(0)

Ummu Sıbyan duası, çocukların güvenliği ve sağlığı için okunan bir duadır. İslam’da önemi büyük olan bu dua hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ümmü Sıbyan duası ve Ümmü Sıbyan kaynaklı olabilecek diğer hastalık ve rahatsızlıkların şifası için okunması gereken dua, vefk ve tertipler.

Ümmü Sıbyan ve Sık Bayılan Kimseler İçin Dualar

Sara, Ümmü Sübyan, sık sık bayılma gibi dertlerden muzdarip olanlar için aşağıdaki vefk ve beraberinde okunacak bazı ayetlerin şifaya vesile olacağı umulur. Aşağıdaki vefkin etrafına Besmelei Şerife ile Fatiha Suresi’nin harflerini bitişik olmayarak yani ayrı ayrı, harf harf ve çok dikkatle hiç eksiksiz yazıp etrafına da 66 Lafza-i Celal (Allah ismi) usul-ü veçhiyle yazılır.

Vefkin altına da şifa ayetleri, hıfz yani koruma ayetleri, İhlas Suresi ve Muavvizeteyn (Felak ve Nas) sureleri yazılıp üzerine de 41 defa da Fatiha Suresi okunur ve günlükle buhurlanır. Üzerine yedi katlı naylon sarılıp bezle dikilir ve hastanın boynuna takılır.

Sara Ümmü Sübyan ve Bayılma İçin Dua
Sara Ümmü Sübyan ve Bayılma İçin Dua

Sara Hastalarına Okunacak Dua

Sara tutan bir hastaya üç veya yedi gün 41 kere Maun Suresi okunur ve bir bardak suya da nefes edilerek içirilirse hasta Allah’ın izniyle şifaya kavuşur. Yine bu maksadı temin etmek için Cin Suresi yazılıp hastanın boynuna takılır ve yedi gün de hastaya ve bir bardak suya günde yedi kere Cin Suresi okunup nefes edilir ve hastaya bu su içirilirse bu da sarayı geçirir.

Sara Hastalığının Tedavisi İçin

Sara hastalığının tedavisi için hastanın boyu uzunluğunda yedi kat bir pamuk ipliğine bir kere Cin Suresi okunup ipliğe düğüm yapılır. Sonra 39 kere yine Cin Suresi’ni Şetata’ya kadar okuyup her defasında ipliğe birer düğüm yapılır. 41. düğümü yaparken Cin Suresi’ni baştan sona kadar okumalı, düğümlemeli ve sonra ipliği avucuna alıp üzerine 7 Fatiha, 7 Ayetel Kürsi, 7 İhlas, 7’şer Felak ve Nas suresi okuyup nefes ettikten sonra iplik hastanın beline bağlanır. Bu iplik kendi düşünceye kadar bırakılır. Bu uygulama bizzat hastanın yanında yapılır ve her okudukça hastaya da nefes edilir.

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.