Borç Ödemenin Kolaylaşması İçin Dua

0
(0)

Peygamberimizin borçları yüzünden mescitte kara kara düşünmekte olan Eba Ümame’ye (r.a.) borç ödemenin kolaylaşması için öğrettiği dua.

Peygamber Efendimizin (s.a.v.) borçları yüzünden mescitte kara kara düşünmekte olan Eba Ümame’ye (r.a.) borç ödemenin kolaylaşması için öğrettiği dua. Aşağıdaki duayı okuyanın borç sıkıntısından kurtulacağı, borcunu kolayca ödemesi için Allah tarafından yeni kapıların açılmasına vesile olacağı rivayet edilir.

Borç Ödemenin Kolaylaşması İçin Dua

Peygamber Efendimiz (s.a.v.), bir gün mescide girdi ve Ensar’dan Ebu Ümame’ye rastladı. Ona “Ey Eba Ümame! Ne diye namaz vaktinin dışında seni mescitte oturur halde görüyorum?” diye sordu. Ebu Ümame “Beni saran dertler ve borçlar yüzünden ey Allah’ın Resulü.” dedi. Resulullah “Sana bir dua öğreteyim. Bunu okuduğun zaman Allah derdine derman verir, borcunu ödettirir. Sabah ve akşam bu duayı oku.” buyurdu.

Borçtan Kurtulma Duası

Peygamber Efendimiz’in (s.a.v.) Eba Ümame’ye öğrettiği borçtan kurtulma duası şudur:

Borç Ödemenin Kolaylaşması İçin Dua
Borç Ödemenin Kolaylaşması İçin Dua

Allahümme innî eûzii bike minel hemmi vel hazeni ve eûzü bike minel aczi vel keseli ve eûzii bike minel cübni vel buhli ve eûzü bike min ğalebetid deyni ve kahrir ricâli. [1]Ebu Davud; Salat: 367; No: 1555, 1/484 Ebu Ümâme hazretleri buyurdu ki: “Bunu okudum, Allahü Teala derdimi giderdi, borcumu da ödetti.” [2]Ebu Davud Anlamı: Ey Allah’ım! Elem ve şaşkınlık halinden, acizlik ve bıkkınlıktan, korkaklık ve cimrilikten, borcun kendimi alt etmesinden, insanların nefsimi kullanmaya çalışmasından ve kahrından sana sığınırım.

Ana Sayfa * Tesirli Dualar

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Dipnotlar

Dipnotlar
1Ebu Davud; Salat: 367; No: 1555, 1/484
2Ebu Davud
Keşfet
5 Comments
  1. […] Borçtan Kurtulmak İçin Dua […]

  2. […] Borçtan Kurtulmak İçin Dua […]

  3. […] / Belkiya / Lokman ise geçimini sağlamak için odunculuk yapan fakir bir ailenin oğluymuş. Bir gün Cemşab ve arkadaşları bal dolu bir […]

  4. […] Efendimizin zat-ı risaletlerine borçlarından şikayet eden bir kimseye bu ayeti çokça okumasını emrettikleri […]

  5. […] Borç Ödemenin Kolaylaşması İçin Dua […]