Borç Ödemenin Kolaylaşması İçin Dua

Peygamberimizin borçları yüzünden mescitte kara kara düşünmekte olan Eba Ümame’ye (r.a.) borç ödemenin kolaylaşması için öğrettiği dua.

Peygamber Efendimizin (s.a.v.) borçları yüzünden mescitte kara kara düşünmekte olan Eba Ümame’ye (r.a.) borç ödemenin kolaylaşması için öğrettiği dua.

Aşağıdaki duayı okuyanın borç sıkıntısından kurtulacağı, borcunu kolayca ödemesi için Allah tarafından yeni kapıların açılmasına vesile olacağı rivayet edilir.

Borç Ödemenin Kolaylaşması İçin Dua

Peygamber Efendimiz (s.a.v.), bir gün mescide girdi ve Ensar’dan Ebu Ümame’ye rastladı. Ona “Ey Eba Ümame! Ne diye namaz vaktinin dışında seni mescitte oturur halde görüyorum?” diye sordu.

Ebu Ümame “Beni saran dertler ve borçlar yüzünden ey Allah’ın Resulü.” dedi.

Resulullah “Sana bir dua öğreteyim. Bunu okuduğun zaman Allah derdine derman verir, borcunu ödettirir. Sabah ve akşam bu dua oku.” buyurdu.

Borçtan Kurtulma Duası

Peygamber Efendimiz’in (s.a.v.) Eba Ümame’ye öğrettiği borçtan kurtulma duası şudur:

Borç Ödemenin Kolaylaşması İçin Dua
Borç Ödemenin Kolaylaştırılması İçin Okunacak Dua

Allahümme innî eûzii bike minel hemmi vel hazeni ve eûzü bike minel aczi vel keseli ve eûzii bike minel cübni vel buhli ve eûzü bike min ğalebetid deyni ve kahrir ricâli. (Ebu Davud; Salat: 367; No: 1555, 1/484)

Ebu Ümâme hazretleri buyurdu ki: “Bunu okudum, Allahü Teala derdimi giderdi, borcumu da ödetti.” (Ebu Davud)

Anlamı: Ey Allah’ım! Elem ve şaşkınlık halinden, acizlik ve bıkkınlıktan, korkaklık ve cimrilikten, borcun kendimi alt etmesinden, insanların nefsimi kullanmaya çalışmasından ve kahrından sana sığınırım.

GOOGLE NEWS’te Abone Ol & Takip Et

Okuduklarını nasıl buldun?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Arkadaşlarınla paylaşmak ister misin?
Abone Ol

Leave a Reply