Skip to content

İhtiyar Adam Korkudan Delirerek Öldü

Paranormal Hikayeler – İzmir, Bergama’da, ihtiyar komşularının korkudan delirerek ölmesine neden olan esrarengiz olayı yaşayan adamın torunu, yaşananları anlattı.

Bir Gece Vakti Kapı Çalındı

Paranormal Hikayeler – İzmir’in Bergama ilçesinde 1962 yılında, o dönem bağlarda çalışan, Hasan adında, dedemin bir arkadaşı olayı yaşayan şahıs. Dört tane çocuğu varmış zamanında. Bağlarda çalıştığı için de eve uzak olduğundan dolayı çalıştığı bağın hemen önündeki ufak kerpiç bir evde uyuyormuş. O dönemlerde genelde insanların geçimi ya tütün kırmak ya da bağ bahçe işleri. Kıt kanaat geçiniyorlarmış. Gecenin bir vakti dedemlerin kapı çalınıyor. Şaşırıyorlar “Kim bu saatte?” diye.

Komşuyu Korkutan Olay

Dedem kapıyı açmış; gelen Hasan amca. Kendi evi uzak olduğundan dolayı sanırım ilk aklına gelen yer dedem olmuş. Acayip perişan bir haldeymiş. O yaştaki adam ağlıyormuş kapıda. Çok korkmuş. Neyse içeri buyur etmişler. Anlatmaya başlamış. Uyurken göremediği ama hissettiği bir şey ona dokunmuş ve küçük kerpiç evde adını söylemiş. O da çok korkmuş, kaçmış. Dedem inanmamış haliyle.

Korkudan Delirdi

Daha sonra beraber gitmişler. Zorla götürmüş bizimkiler “Yoktur öyle bir şey” diye. Gidip bakıyorlar hiç kimse yok etrafta. Yalvarmış resmen “Sizin bahçede de yatarım ama burada kalmayım” diye. O geceyi bizimkilerde geçirmiş. Daha sonraki gecelerde de aynı olay tekrarlanmış. Korkudan sanırım deliriyor adam. Hemen hastaneye kaldırıyorlar. Çünkü yaz günü kazaklar falan giyiyormuş.

Ölüm Haberi Geldi

Bir kaç hafta sonra dedemlerin kapı yine çalınıyor gece. Dedem açıyor kapıyı. Karşısında en yakın arkadaşı. Hastaneden kaçtığını düşünüyor. Dedeme garip bir ses tonuyla “Gel” diyor “Gidelim”. Korkup kapıyı kapamış dedem de çünkü yüzündeki ifadeyi beğenmemiş. Birkaç gün sonra hastaneden ölüm haberi geliyor. Neden öldüğünü bilmiyorum. Bergama’da Ulucami’de naaşını yıkarlarken imamın dediği olay ilginç.

Kolunda Arap harfleriyle yazılmış bir iz fark ediyorlar. Dedeme söylüyorlar. Zaten en son gece eve gelenin de ne olduğunu hep sormuştur kendisine herhalde. Daha sonra bir çok gece dedem rüyalarında arkadaşını görüyor. Dedem vefat etmeden önce bana anlatırdı bunu. Ben de korkardım. Şimdi ne zaman gecenin bir yarısı kapı çalsa bu olay aklıma gelir.

Ana Sayfa * Paranormal Deneyimler 

2 thoughts on “İhtiyar Adam Korkudan Delirerek Öldü”

  1. Adamın yaşadıkları bizzat onun tarafından anlatılamadığı için böyle bir etki bırakmamış olması normal. Komşu çocuk anlatıyor sonuçta. Ama kendi yaşadığı deneyimleri anlatan bir sürü kişinin yaşadığı olaylar da var burada. Onlara da bir bakmak lazım bence.

Soru sor, cevap yaz, yorum yap, kendi hikayeni anlat... Burası senin; istediğini yazabilirsin.