Connect with us

Tesirli Dualar

Kabus Görmemek İçin Dua

Bir kimse her akşam yatarken Mearic suresini okumayı adet haline getirirse Cenab-ı Hakk o kimseyi kabus görmekten muhafaza buyurur.

Bir kimse her akşam yatarken Mearic suresini okumayı adet haline getirirse Cenab-ı Hakk o kimseyi kabus görmekten muhafaza buyurur.

Mearic Suresinin Fazilet ve Sırları

  • Bu sure-i şerifi on kere okuyan kimse kıyamet korkularından emin olur.
  • Kim bu sureyi okursa, Allah-u Teala ona emanetlerini ve vaadlerini gözetenlerin sevabını verir. (Hadis-i şerif / Kadı Beydâvi Tefsiri)
  • Her kim akşam yatarken bu sureyi okumayı adet haline getirirse Allah-u Teala o kimseyi korkulu rüya görmekten ve ihtilam olmaktan muhafaza eder.
  • Bu sure-i şerifi sürekli zikreden, er ya da geç başarıya ulaşır.
Mearic Suresi ilk ayetler...
Mearic Suresi ilk ayetler…

Mearic Suresi Hakkında Kısa Bilgi

Mekke’de nazil olmuştur. 44 ayettir. İsmini, 3. ayette geçen ve “yükselme dereceleri, mertebeleri” manasına gelen اَلْمَعَارِجُ (mearic) kelimesinden alır. Mushaf tertibine göre 70, iniş sırasına göre ise 79. suredir.

Bir önceki Hakka suresinde ahiret gerçeği daha çok o günün korku ve dehşeti tasvir edilerek anlatılırken bu surede bu gerçek farklı tablolarla ortaya konulmuştur.

Surede kıyamet ve âhiretle ilgili olarak Kuran’ın bildirdiklerine inanmayanlara yönelik uyarılar, Allah’ın büyüklüğü, bazı kıyamet tasvirleri, inkarcı insanın menfi tabiatı ve cennetle ödüllendirilecek müminlerin belirgin vasıfları hakkında kısa açıklamalar yer almaktadır.

Daha Fazla: Tesirli Dualar

Paranormal Haber Facebook Grubu Üyelik

Advertisement
Click to comment

Soru Sor - Fikrini Yaz