Connect with us

Tesirli Dualar

İstihare Duası

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) tarafından uygulandığı belirtilen istihare yöntemi ve istihare duası. İstiharede renklere dayalı yorum yapma.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) tarafından uygulandığı belirtilen istihare yöntemi ve istihare duası. İstiharede renklere dayalı yorum yapma.

İstihare Nasıl Yapılır

Bir işin sonucunun hayır mı şer mi olduğunu rüyada görebilmek için herhangi bir cuma gecesi gece yarısından sonra Allah rızası için iki rekat namaz kılınır. Sonra: “Ya rabbi, şu işimin neticesi hayır mıdır, şer midir, okuyacağım şu dua hürmetine, Kuranı Azimüşşan hürmetine, sevgili Peygamberimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.) hürmetine bana rüyamda bildir” deyip, aşağıda yazılı olan, Peygamber Efendimizin (s.a.v.) okuduğu ve bizim de okumamızı tavsiye ettiği bu duayı okuyup dünya kelamı konuşmadan sağ tarafa yatıp uyumak gerekir.

Renklerle İstihare Yorumu

Bu tertibi yapan kimseye Hak Teala hazretleri o işin neticesini rüyasında aşikare gösterir veya o kişi rüyasında siyah veya kırmızı renkler görür ise o işin sonunun kötüye delalet ettiği, beyaz veya yeşil görür ise hayıra delalet ettiği anlamına gelir. Eğer ilk gecede göremez ise üç veya yedi geceye kadar devam etmesi halinde mutlaka merak ettiği şeyin sonucunu rüyasında görecektir. Peygamber
Efendimizin (s.a.v.) sünnetidir.

Okunması gereken istihare duası şudur:

İstihare Duası

İstihare Duası
İstihare Duası

Okunuşu: Allahümme innî estehıyruke biilmike ve estakdiruke bikudretike ve es’elüke min fadlikel azîm feinneke takdiru ve lâ akdiru ve ta’lemü ve lâ a’lemü ve ente allâmül ğuyub. Allahümme in künte ta’lemü enne hâzel emra hayrun lî fi dînî ve meâşî ve âkıbeti emrî ve âcili emri ve âcilihî Fakdirhü lî ve yessirhü lî sümme bârik lî fîhi. Ve in künte tâ-lemü enne hâzel emre şerrun lî fî dînî ve meâşî ve âkibet-i emri ve âcili emri ve âcilihî fasrifhü annî vasrifnî anhii vakdir lî el hayre haysü kâne sümme erdınî bihî.

Daha Fazla: TESİRLİ DUALAR

Kuran ve Meali

Advertisement
Click to comment

Soru Sor - Fikrini Yaz