Hastanedeki Esrarengiz Kadın

Biri bir devlet hastanesinin eskiden doğumhane olan odasında, diğeri ise bir köy evinin ahırında geçen iki yaşanmış korku hikayesi…

Hastanedeki Esrarengiz Kadın

Yaşanmış Korku Hikayeleri – 2010 senesinde, bir kış günü, annemi ameliyat için hastaneye yatırmama gerekmişti. Annem acil olarak ameliyata alınmıştı ve doğal olarak ben de o gün çok yorulmuştum. Odada iki hasta, bir boş yatak vardı. Diğer hastanın yakınına “Senin evin yakın. Sen git. Ben bakarım senin hastana.” dedim ve gece 12 gibi yatağa uzandım.. 

Daha tam dalmamıştım. Başı örtülü bir kadın, yatağımın başına gelip bana “Kalk! Çocuğumu emzireceğim.” diye seslendi. Yarı uykulu, uzandığım yerden kalktım. Ancak yataktan doğrulduğumda yakınımda kimse yoktu. Ürpermiştim… İşin ilginci;  aynı şeyi –rüya mı diyeyim artık, bilemiyorum- sabaha kadar gördüm durdum. 

Sabah kalktım. Kimseye bir şey demedim. Yorgundum; ondan dolayı olabilir diye düşündüm. Ertesi gün yine aynıydı… Yine aynı kadın, ben koridorlarda dolaşıp duruyorum.. Keza üçüncü gün… Yine tam artık gözlerim kapanmak üzereyken ortaya çıkan aynı kadın… Kalktım. Pencereden baktım. Geceyarısı saat 03:00 suları… Aşağıda, hastanenin bahçesinde, bankta oturur şekilde yine o esrarengiz kadını gördüm! 

Kendi kendime söylendim “Benden ne istiyorsun?” diye ama bir an yanına inmek geldi içimden. Ceketimi alıp koştum. Güvenlik “Nereye?” diye arkamdan sesleniyordu. “Geleceğim” dedim onlara. Kandının oturmakta olduğu bankın önüne vardığımda; kimse yoktu. Ben de onun oturduğu yere oturup, kendi odamızın penceresine baktım. Şimdi esrarengiz kadın o pencereden bana bakıyordu!  Gözleri kıpkırmızıydı… 

Güvenlik görevlileri beni izliyordu. Yüzümü eğip içeri girdim çünkü ağlıyordum. İstemsiz akıyordu yaşlar gözümden. Sabah oldu. Servisin hemşiresine sordum “Burası eskiden neydi?” diye.. “Bu kat üç ay öncesine kadar doğumhane idi.” dedi hemşire. Kanım donmuştu. “İyi misiniz?” diye kolumdan tuttu hemşire. Su verdi. Olayı anlattım. 

Bir kadın, o odada, doğum sırasında ölmüştü. O yatakta üstelik… İçeri geçtim. Yatağın çarşafını filan kaldırdım. Yatağı ters çevirdim. Ne göreyim! Yatak, kanlı ranzaya yapışmış vaziyetteydi… Baş hemşireye gidip “Bu yatağın hali ne?” diye sordum. “Bütçemiz yok. Devlet hastanesi burası; ne bekliyordun ki?” dedi bana. 

Yatak, leş gibiydi. Hastanede geçirdiğim sonraki 10 gün süresince sandalyede oturdum sabaha kadar o yatağı izleyerek. O esrarengiz kadını bir daha hiç ama hiç görmedim. Ara sıra o banka gidip, hala oturup, o odanın penceresine bakıyorum…

Kurban

Korku Hikayesi / Kurban

Yaşanmış Korku Hikayeleri – Askerliğim bittiği zaman köye gitmiştim. Köydeki evimiz, eski bir yapı olduğundan pencereleri gayet büyüktü. Bilen bilir o eski yapıları. Geceyarısı tek kasetli teybimi çalıştırmış, Müslüm Baba dinliyor, sigaramı içiyordum. Birden pencerede bir gölge belirdi. Siyah paltolu ve kasketli bir adam bana bakıyordu. Yüzü görünmüyor, sadece gözleri kedi gözü gibi parlıyordu.

O zamanlar babam, Almanya’da işci olarak çalışıyor, annemle ben yalnız kalıyorduk. Birden yataktan fırladım. Hemen bahçeye koştum. Kapıyı açıp dışarı çıktığımda, adam ağır adımlarla ahıra yöneldi. Ahırda sadece bir tane ineğimiz vardı. Ben de peşinden ahıra girdim. Işıklar yanmıyordu ama pencereler büyük olduğundan ay ışığı içeri vuruyordu. Rahat bir şekilde gözüküyordu içerisi.

Sağa sola baktım; kimse yok. ve ahırın içinden samanlığa açılan bir kapı vardı. Fakat kapı kapalıydı. Oraya girdiğini düşündüm ve oraya yöneldim. Ben kapıya yaklaştıkça içeriden garip sesler gelmeye başladı. Bir inleme ve hani köpek, eti parçalarken ses çıkarır ya aynı öyle bir ses… İşte o esnada içime korku düştü. Hemen dışarı çıktım. 

Bahçede kapının önüne oturdum. Sigara içtim defalarca ve annem sabah namazına kalktı… Bana “Oğlum sen ne yapıyorsun” dedi ben hiç bir şey söylemedim korkmasın diye. Hava aydınlanınca annem ahıra ineği sağmaya gitti. Ben de yanında gittim. Lamba yanıyordu. Sonra usulca samanlığın kapısını açtım. İçeriye girmeden baktım; kimse yok…

Neyse, o gün bizim amca oğluna bahsettim bu konudan. Amca oğlu “Akşam sizde kalayım; yakala yalım.” dedi. “Tamam” dedim. O gece amca oğlu ile beklemeye başladık. Vakit geceyarısını geçince birden aynı adam gelip, pencereden bakmaya başladı. Hemen peşine koştuk.

Ahıra girdi, biz de ahıra girdik. Lamba yine yanmıyordu. Samanlığın kapısına yaklaştık. İnlemeler geliyor, köpek gibi ses çıkarıyordu ve bir de bunları yaparken “Kurban! Kurban!” diye homurdanarak sesleniyordu…

Yaşanmış Korku Hikayeleri

Keşfet

Leave a Reply