Yağmur Suyuna Okunan Şifa Duaları

0
(0)

Yağmur suyuna okunan şifa duaları ile ilgili bilmeniz gereken her şey burada! Duaların anlamları ve nasıl okunacakları hakkında detaylı bilgiye ulaşın.

Peygamber Efendimizin yağmur suyuna okunacak şifa duaları ile ilgili hadisi şerifi ve Ebussuud Efendi’nin rivayetleri.

Yağmur Suyu Üzerine Okunan Ayetlerle İlgili Hadis

Yağmur Suyuna Okunan Şifa Duaları
Yağmur Suyuna Okunan Şifa Duaları

Kim yağmur suyundan alıp (diğer bir rivayette nisan yağmurundan) üzerine 70 defa Fatiha, 70 defa Ayetel Kürsi, 70 defa İhlas, 70 defa da Felak ve Nas surelerini okursa canımı kudret elinde bulunduran Allah’a yemin ederim ki Cebrail bana geldi, bu hususta şunu söyledi: Kim bu sudan 7 gün sabahları ara vermeden içerse muhakkak Cenab-ı Hak onun bedeninde bulunan bütün hastalıkları def eder de kendisine afiyet lütfeder. Her türlü derdi onun damarlarından, etinden ve kemiğinden çıkarır. Bu rivavete Fatiha Tefsiri adlı kitapta da yer verilmiştir.

Ebussuud Efendi Rivayeti

Diğer bazı rivayetlerde “Sebbih isme rabbikel ala” suresini 70, “Elem neşrahleke” suresini 70, Kadir suresini 70, Kafirun suresini 70, “Sübhanellahi vel hamdülillahi ve la ilahe illallahu vallahü ekber ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil aziym” i 70 ve “Allahümme salli ala Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve ala cemiıl enbiyai vel mürselin vel melaiketil mukarrabin vel külli ve sairit tabiin” i 70 defa okursa şeklinde belirtilmiştir. [1]Ebussuud Efendi Tefsiri Ebussuud Efendi bu konuya temasla diyor ki: Bu, içen kimseye faydalıdır; bütün hastalık ve ağrılara karşı yararlıdır. Hatta çocuğu olmayan kimse bundan içerse (bi-iznillâh) çocuğu olur.

Okunacak Dualarla İlgili Diğer Kayıtlar

Bazı nüshalarda ise şöyle denilmiştir: Belirtilen su üzerine 70 defa Yasin suresi, 70 defa “İnna fetahna” suresi, 70 defa Muhammed suresi, ve “Fetealallahül melikül hakku la ilahe illa hüve“yi surenin sonuna kadar 70 defa okur. Kim bu sudan birtakım arzularının meydana gelmesi niyetiyle içerse arzusu yerine gelir. Aynı konuya Havâss-ı Kuran adlı kitapta da yer verilmiştir. [2]Seyyid Muhammed Hakkı, Hazinetül Esrar

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Dipnotlar

Dipnotlar
1Ebussuud Efendi Tefsiri
2Seyyid Muhammed Hakkı, Hazinetül Esrar
Keşfet
3 Comments
  1. […] Yağmur Suyuna Okunan Şifa Duaları […]

  2. […] Yağmur Suyuna Okunan Şifa Duaları * Hastalıklara Şifa Lev Enzelna * Cilt Hastalıklarının Tedavisi İçin Müminün Suresi * Google Haberler’de Takip Et […]

  3. […] Yağmur Suyuna Okunan Şifa Duaları * Tesirli Dualar * Google Haberler’de Takip Et […]