Connect with us

Tesirli Dualar

Yetkililer Nezdinde İşinin Görülmesi İçin Dua

Bir kimsenin yanında bir işi olan kimse oraya gitmeden önce bu ismi celili okur da öyle giderse işi Allah’ın izni ile hallolur.

Bir kimsenin yanında bir işi olan kimse oraya gitmeden önce bu ismi celili okur da öyle giderse işi Allah’ın izni ile hallolur.

El Müteali: Allah Teala’nın bu mübarek ismi şerifinin başlıca manaları şunlardır: O öyle bir yücedir ki onun büyüklüğünü beşerin tam olarak kavraması mümkün değildir. Hiçbir Yücelik Onun yüceliğine karşı dem vuramaz. O istediğini bir anda arzdan arşa çıkaran koca Arş’ın
sahibidir. Kudreti ile her şeyi kuşatmıştır. Kimse onun kudretini haricine çıkamaz.

El Müteali esmasının zikir adedi 1540, zikir saati Zühal ve Utarit’tir. Bu ismi celili okuyan kimse, büyük bir ruhaniyete sahip olur.

Görevden Alınan Kişinin Göreve İadesi İçin: Yüksek bir mevkiden aşağıya bir derece indirilen kimse yukarıda verilmiş olan adedi okumaya devam ederse makamına geri döner.

Kötülüklerden Korunmak İçin: Altı yüz defa okuyanlar bütün kötülüklerden korunurlar.

Makam ve Mevkinin Yükselmesi İçin: Her namazın arkasından 540 defa okumayı sürdürenlerin Allah Teala makamlarını yüceltir. mahlukatı ona teslim eder. Arkadaşlarından daha ileri bir makamı elde eder.

Düşmanını Yenmek İçin: Düşmanın hezimeti için günde biner defa yedi gün okunur.

Yetkililer Nezdinde İşinin Görülmesi İçin: Bir kimsenin yanında bir işi olan kimse oraya gitmeden önce bu ismi celili okur da öyle giderse işi Allah’ın izni ile hallolur. Zor işler kolaylaşır. Hasımları karşısında barınamazlar.

Herkesten Saygı Görmek İçin: Safran mürekkebi ile bir sarı ipek parçası üzerine yazılır, üzerinde de üç yüz kere okunur ve tanışırsa herkes tarafından hürmet görülür.

Her Alanda Yükselmek Güçlenmek İçin: Bu esmayı güçsüz bir kimse okursa her bakımdan kuvvete sahip olur. Dua ederse duası kabul edilir, dileği meydana gelir. Her yönden yükselmek arzu eden bu ismi celili okumaya devam etmelidir.

Advertisement