Erkek Çocuk Duası

0
(0)

Erkek Çocuk Duası: Bir hadisi şerife göre; bir kimse hamile hatununun karnına elini koyup da bu duaokursa doğacak çocuğu erkek olur.

Erkek çocuk isteyen, cinsi münasebetten önce Besmele çekip, üç defa İhlas suresini okuduktan sonra aşağıdaki duayı okumalıdır. Okunuşu: Allahümmec’alnâ min ledünke zürriyyeten tayyibeten mütıy’aten. Allahümme in terzuknî min hâzihil vak’ati veleden üsemmiyhi muhammeden. Anlamı: “Allah’ım! Bize nezd-i ilâhinden temiz, itâatli zürriyet ihsân eyle. Allah’ım! Bu birleşmeden bize rızık olarak çocuk ” ihsan edersen, adını Muhammed koyarım”.

Erkek Çocuk İsteme Duası

Erkek Çocuk Duası 1 - Tesirli Dualar

Bir Başka Erkek Çocuk Duası

Bir hadisi şerifte beyan edildiğine göre: Bir kimse hamile hatununun karnına elini koyup da aşağıdaki duayı ederse doğacak çocuğu erkek olur. Okunuşu: Bismillâhi ehadis samedillezî lem yelid ve lem yuled. Allahümme innî semmeytü mâ fi hâzihil batni muhammeden sallâllahü aleyhi ve selleme. Anlamı: Bir olan, hiçbir şeye ve kimseye ihtiyacı olmayan, doğurulmamış ve doğurmamış Allah’ın adıyla. Allah’ım, bu karında olana Muhammed adını verdim.

Erkek Çocuk Duası 2 - Tesirli Dualar

Önemli Not: Duaların mealleri okunduğunda görülecektir ki bu iki duayla birlikte; eğer doğacak çocuk erkek olursa adının Muhammed koyulacağı sözü de verilmektedir. Eğer dua kabul olur ve duayı eden, bir erkek çocuk sahibi olursa verdiği bu sözü unutmamalı ve çocuğun ismini veya isimlerinden birini Muhammed koymalıdır.

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet
1 Comment
  1. […] kimin hanımı kısır olsa, kendisi ise çocuk arzulasa; bu esmayı şerifi dört cuma, her cumada bin kere olmak üzere okursa muhakkak Cenabı […]