Ağrı ve hastalıklardan kurtulmak için Enam Suresi duası ve faziletleri

0
(0)

Ağrı ve hastalıklardan kurtulmak için okunacak Enam Suresi duası ve faziletleri. En etkili dualar arasında yer alan Enam Suresi hakkında detaylı bilgiler burada!

İmam Şafii’ye göre Enam suresinin ilk üç ayeti her gün sabah namazından sonra okunup vücut mesh edilirse kişiyi hastalık ve ağrılardan korur.

İmam Şafii diyor ki: Her kim sabah ve akşam Enam suresinin başındaki üç (3) ayeti yedişer (7’şer) defa okur da vücudunu mesh ederse, bütün hastalık ve ağrılardan emin olur. [1]Mesh: Bir şeyi elle sıvazlama.

Enam Suresi İlk Üç (3) Ayeti

Enam Suresinin İlk 3 Ayeti
Enam Suresinin İlk 3 Ayeti

Okunuşu: 1- Elhamdu li(A)llâhi-llezî haleka-ssemâvâti vel-arda vece’ale-zzulumâti ve-nnûr(a)(s) śümme-llezîne keferû birabbihim ya’dilûn. 2- Huve-llezî halekakum min tînin śümme kadâ ecelâ(en)(s) ve ecelun musemmen ‘indeh(u)(s) śümme entum temterûn. 3- Ve huva(A)llâhu fî-ssemâvâti vefî-l-ard(i)(s) ya’lemu sirrakum ve cehrakum ve ya’lemu mâ teksibûn.

Anlamı: 1- Hamd, gökleri ve yeri yaratan, karanlıkları ve aydınlığı var eden Allah’a mahsustur. Böyle iken inkar edenler başka şeyleri Rablerine denk tutuyorlar. 2- O öyle bir Rab’dır ki sizi çamurdan yaratmış, sonra (her birinize) bir ecel tayin etmiştir. (Kıyametin kopması için) belirlenmiş bir ecel de onun katındadır. Siz ise hâlâ şüphe ediyorsunuz. 3- Halbuki O, göklerde de Allah’tır, yerde de. Sizin gizlinizi de bilir, açığa vurduğunuzu da. Sizin daha ne kazanacağınızı da bilir.

Enam Suresi Okuyana Yetmiş Bin Melek Vazifelendirilir

Peygamber Efendimiz (s.a.v) Enam suresinin fazileti hakkında şöyle buyurmuşlardır: Kim Enam suresinin ilk üç ayetini okursa Allah Teala, onun için yetmiş melek vazifelendirir. O meleklerin yaptıkları ibadet kadar; o kimsenin amel defterine sevap yazarlar.

Şeytanın Vesvesesinden Korumak İçin Bir Melek Gelir

Yedi kat semadan bir melek, yanında bir demir tokmak olduğu halde bu ayetleri okuyanın yanına iner. Şeytan o kimseye vesvese vermeyi murat ettiği vakit; melek, ona bir defa vurur. Bu darbeden dolayı o kişi ile yetmiş tane perde meydana gelir.

Kıyamet Günü Allah Okuyana Hitap Eder

Kıyamet günü geldiği vakit; Allah Teala, bu ayetleri okuyan kuluna: “Arşımın gölgesinde yürü. Cennet meyvelerinden ye. Kevser şarabından iç ve sersebil suyu ile yıkan. Sen benim kulumsun. Ben de senin Rabbinim.” buyurur.

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Dipnotlar

Dipnotlar
1Mesh: Bir şeyi elle sıvazlama.
Keşfet
1 Comment
  1. […] Ağrı ve Hastalıktan Kurtulmak İçin Enam Suresi * Google Haberler’de Takip Et […]