Lohusa

0
(0)

Cinli Korku HikayeleriOkurumuz, annesinin kendisini doğurduktan sonra lohusalık döneminde yaşamış olduğu korkutucu olayın hikayesini anlattı:

Yeni doğum yapan kadınlara ilk 40 günde cinler gelirmiş. Çocuklarını almaya, lohusa kadınları kendilerine çekip, cinler alemine sokmaya çalışırlar yani delirtirlermiş. Bu benim annemin de başına gelmiş. Genellikle ilk 40 gün bebeği olan kadınlar evde yalnız bırakılmaz. Bir aile büyüğü sürekli yanında bulunur. Annem beni doğurduktan sonra maalesef anneannem veya babaannem yanında kalamamışlar. Uzaktalarmış.

Bir tek teyzem yanında kalıyormuş yardım amaçlı aynı zamanda. Bir gün -25 günlük filanmışım- annem, teyzeme “Ben bugün bebeği senin yanına bırakayım. Aynı odada yatın; biraz kafa dinleyeyim. Ağlarsa gece, beni uyandırırsın. Kapıyı tıktıklarsın; emziririm ben.” demiş. Teyzem de “Tamam.” demiş. O gün teyzemle ben, benim odamda yatıyormuşuz. Herkes uyuyormuş. Annem de yatmış.

Birden annem kapının tıklanmasına uyanmış. Annem gözlerini açmış. Saat gece üçmüş. Durmadan odanın kapısı tıklanıyormuş. Oda kapısının yarısı camlı. “Bahar! Hadi kalk! Bebek ağlıyor!” demiş teyzem. Annem de uyanmış “Of! Uyandı mı ya?… Hiç halim yok. Emziremem şimdi, ağrım var.” demiş. Teyzem de “Hadi! Aç kapıyı; çok ağlıyor bebek, açsana hadi!” demiş.

Annemin de üzerine bir ağırlık çökmüş, kalkamıyormuş. “Sen ona mama yap, sabah emziririm.” demiş. Oda kapısı hala tıklanıyormuş. O sırada babam uyanmış “Ne oluyor ya gece gece?!.” demiş. O sırada kapının tıklanması bitmiş. Neyse, sabah uyanmışlar, kahvaltı yaparken annem, teyzeme “Ee, çok mu ağladı çocuk yaa?” demiş. Teyzem de “Yoo, hiç ağlamadı ki” demiş.

Annem de “Nasıl olur? Geldin ya kapıyı tıklattın!” demiş. Teyzem “Yok, vallahi; hiç gelmedim, hiç uyanmadı ki çocuk!” demiş. “E, o zaman nasıl yani? Aynı senin sesindi hatta odanın kapısının camından senin yeşil eşarbın bile belli oluyordu. O sendin.” demiş. Teyzem “Aa! Kızım, benim tipime bürünüp seni kendilerine çekmek için gelmişler. İlk 40 günde olur böyle şeyler.” demiş. Annem de “Kimler?” demiş. “Cinler!” demiş teyzem…

Ana Sayfa Paranormal Deneyimler

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet