Fetih Suresinde Saklı Sırlar

828
3
(3)

Fetih suresi okuyanlar için gizli anlamlar ve sırlar. Fetih suresi tefsiri ve açıklaması. Sırları çözmek için bu makaleyi okuyun.

Fetih suresi daha çok düşmana karşı, zafer için okunsa da kısmet açmadan Peygamberimizi rüyada görmeye kadar çok çeşitli maksatlar için okunan tesirli bir vesiledir.

Hacet İçin Okuma Usulleri

Dilek ve hacetlerin gerçekleşmesi için Fetih suresinin ve bazı seçme ayetlerinin okunma usulleriyle ilgili farklı rivayet ve tavsiyeler mevcuttur. Bazıları aşağıda anlatıldığı gibidir.

21 veya 41 Kere Okumak

Bu mübarek sure her türlü dileğin gerçekleşmesi yahut arzu edilmeyen şeylerden kurtulmak için okunur. Bu maksatla peş peşe 3, 5 veya 7 gün içerisinde toplam 21 kere okunması gerekir. Diğer bir rivayete göre ise de 41 kere okunursa, Allah’ın izniyle böyle yapan kişinin muradı hasıl olur. [1]Muhammed Hakkî en-Nâzillî, Hazînetü’l-esrâr, sh:166

7 Kere Okumak

Bu sureyi 7 kere okuyan kimse her müşkülünü halledip her muradına nail olur.

El Fettah Zikriyle Beraber Okumak

Yine mühim bir isteğin gerçekleşmesi için uygulanması tavsiye edilen bir başka usul ise şu şekildedir: Bir cuma namazı, sünnetleriyle beraber tamamlandıktan sonra arada hiç konuşmadan ve bir şeylerle meşgul olmadan 7 kere okunur. Ardından: “El-Fettah” ismi şerifi 489 kere: “Ya Fettah” şeklinde zikredilir.

Fettah esması ile Fetih suresi okumaya dair bir usul ise şu şekildedir: Gece yarısı Allah rızası için 2 rekat namaz kılınır. Ardından Fetih suresinin ilk ayeti “İnna fetahna leke fethan mübina” dedikten sonra 1001 defa Ya Fettah esması okunur. Bu bitince sureye kalınan yerden devam edilir. Surenin sonunda da kişi hacetini Allah’tan dua ile isterse Allah’ın izniyle muradına kavuşur.

Cuma Namazından Sonra Okumak

Diğer cuma namazına kadar her öğlen namazından sonra aynı kıraate bu şekilde 7 gün boyunca devam edilir. [2]Muhammed Hakkî en-Nâzillî, Hazînetü’l-esrâr, sh:166-167

Farz Namazlardan Sonra Okumak

Bir isteğinin gerçekleşmesini isteyen kişi her farz namazdan sonra Fetih suresini okumaya devam ederse, Allah Teala’nın izniyle en yakın zamanda muradı hasıl olur. [3]Muhammed ibnü Ahmed et-Temîmî, Havâssu’l-Kur’âni’l-‘Azîm, Süleymâniye Kütüphânesi, Servili, rakam:227

Peygamberimizi Rüyada Görmek İçin

Ariflerin bazıları demişlerdir ki bu sureyi her gece okumaya devam eden kimse rüyasında Rasulullah (s.a.v.) efendimize biat etme mazhariyetine kavuşur.

Sıkıntı ve Darlıktan Kurtulmak İçin

Bir darlık ve sıkıntı durumunda olup da ondan kurtulamayan kişi bir cuma gecesi sabaha karşı kalkıp abdest alarak Allah rızası için iki rekat namaz kılmalıdır. Ardından kıbleye karşı oturup 11 defa Fetih suresi ve 41 defa Salat-ı Tüncina’yı okuyarak içinde bulunduğu sıkıntı ve darlık halinin izalesi için dua etmelidir. Böyle yaparsa Allah Teala’nın izniyle en kısa sürede bu halden kurtulur. [4]Seyyid Süleymân el-Huseynî, Kenzü’l-havâs, 2/93

Çözülemeyen İşlerin Çözülmesi İçin

İçinden çıkılamayan işlerin hallolması ve insanlar tarafından hüsnü kabul görmek için aşağıdaki usulün tatbik edilmesi tavsiye edilmiştir: Fetih suresinin ilk dört ayeti; misk, safran ve gül suyu karışımından yapılan bir mürekkeple tercihen ceylan derisi üzerine yazılıp muska yapılarak başta taşınırsa, Allah’ın izniyle arzu edilen işte muvaffakiyet hasıl olur. [5]Abdullâh ibnü Es’ad el-Yâfi’î , ed-Dürrü’n-nazîm fî havâssi’l-Kur’âni’l-‘Azîm, syf 99

Fatih Suresi 1-4 ayetleri - Çözülemeyen İşlerin Çözülmesi İçin
Fatih Suresi 1-4 ayetleri – Çözülemeyen İşlerin Çözülmesi İçin

Duaları Makbul Bir Kişi Olmak İçin

Fetih suresinin 29. ayeti elif-banın bütün harflerini (29 harfi) içerisinde barındıran ve birçok sırları içeren bir kerimedir. Bu ayeti kerimeyi okumayı sürekli okuyan kişinin duası makbul olur. Sıkıntılarında kurtulur ve dünya ve ahiretin rızıklarına bolca sahip olur. [6]Abdullâh ibnü Es’ad el-Yâfi’î, ed-Dürrü’n-nazîm fî havâssi’l-Kur’âni’l-‘Azîm, sh:99

Duaları Makbul Bir Kişi Olmak İçin Fetih Suresi 29. Ayet
Duaları Makbul Bir Kişi Olmak İçin Fetih Suresi 29. Ayet

Hastalıklara Şifa İçin

Feth suresinin son ayeti kerimesi, Ramazan ayının 14. gecesinde beyaz bir ipek üzerine yazılır. Misk, kafur ve gül ile tütsülenir. Tercihen ceylan derisinden yapılan bir muska kabına koyulup taşınırsa, bu birçok hastalığın şifasına ve bereketlere vesile olur. [7]Muhammed ibnü Ahmed et-Temîmî, Havâssu’l-Kur’âni’l-‘Azîm, Süleymâniye Kütüphânesi, Servili, rakam:227, verak:67

Çıban Siğil vb. İyileşmesi İçin

Fetih suresi 29 ve Al-i İmsan suresi 154. ayeti kerimeleri porselen bir tabağa misk, safran ve gül suyu karışımından yapılan bir mürekkeple yazılır. Daha sonra bu yazılar gülyağı ve zeytinyağı karışımı ile bozulur. Husule gelen sıvı da vücutta çıkan çıban, siğil ve baş konağı gibi yaralara sürülürse şifaya vesile olur. [8]Ahmed ed-Deyrabî, el-Mücerrabât, sh:29

Sene Boyu Geçim Sıkıntısı Çekmemek İçin

Her kim Ramazan-ı Şerif hilalini gördüğü zaman, Fetih suresini 3 defa okursa Allah Teala o kulunun rızkını gelecek sene aynı güne kadar bol bol ihsan eder, geçim sıkıntısı çekmez.

Ticarette İşlerin Açılması İçin

Her kim Besmele ile beraber Fetih suresinin ilk üç ayetini okumaya devam ederse, işleri açılır ve büyük nimetlere kavuşur.

İşyerinin Bereketlenmesi İçin

Bir kağıda safran, misk ve gül suyu karışımı mürekkeple yazıp, işyerinin kapısı üzerine konulur ve her gün 1 defa Fetih Suresi okunursa; o yerin bereketi ve saadeti artar.

Hapisten Kurtulmak İçin

Her kim 33 kere Fetih suresini okursa, hapisten kurtulur.

Sıkıntı ve Bunalımdan Kurtulmak İçin

Sıkıntı ve bunalımda olan bir kişi bu sureyi okursa, Allah Teala lütuf ve keremiyle o kimsenin gam ve kederini, sıkıntı ve üzüntüsünü giderir.

Kapalı Kısmetin Açılması İçin

Kısmeti kapalı olan bayan, temiz bir kağıda safran ve misk ile bu sure yazar ve rüzgar değen bir yere mesela ağaca asarsa Allah’ın izniyle kısa zamanda bir hayırlı kısmet çıkar.

Şirinlik ve Muhabbet Celbi İçin

Besmele-i şerife bir daire içine 8 defa yazılır. Dairenin etrafına da fetih suresinin son ayetleri “ve kefa billahi şehida” ayetinden itibaren yazılır. Bu yazıyı her kim taşırsa herkesin gözüne şirin gözükür ve onu herkes sever.

Düşmana Galip Gelmek İçin

Fetih suresinin ilk ayeti olan “İnna fetahna” ayeti; fetih, zafer, düşmana galip gelmek, düşmanı yenmek, bağlı işleri açmak ve mühim bir hacetinin yerine gelmesi için okunur. Ancak şu şekilde okunması alimlerce tavsiye edilmiştir: Ferdun Hayyun Kayyûmun Hakemun Adlun Kuddûsun innâ fetahnâ leke fethan mubînâ. Bu şekilde her farz namazın arkasından 19 gün 19 defa okunursa maksat hasıl olur.

Savaş Halinde Fetih Suresi Okumak

Savaş halinde iken her sabah Fetih suresini okuyan askeri birlik, düşmana karşı başarı kazanır. Cemaat sabah namazının ardından 1001 defa Fetih suresi okunup, ordunun galip gelmesi için dua edilirse ordu zafer kazanır.

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 3 / 5. Oy sayımı: 3

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Dipnotlar

Dipnotlar
1Muhammed Hakkî en-Nâzillî, Hazînetü’l-esrâr, sh:166
2Muhammed Hakkî en-Nâzillî, Hazînetü’l-esrâr, sh:166-167
3Muhammed ibnü Ahmed et-Temîmî, Havâssu’l-Kur’âni’l-‘Azîm, Süleymâniye Kütüphânesi, Servili, rakam:227
4Seyyid Süleymân el-Huseynî, Kenzü’l-havâs, 2/93
5Abdullâh ibnü Es’ad el-Yâfi’î , ed-Dürrü’n-nazîm fî havâssi’l-Kur’âni’l-‘Azîm, syf 99
6Abdullâh ibnü Es’ad el-Yâfi’î, ed-Dürrü’n-nazîm fî havâssi’l-Kur’âni’l-‘Azîm, sh:99
7Muhammed ibnü Ahmed et-Temîmî, Havâssu’l-Kur’âni’l-‘Azîm, Süleymâniye Kütüphânesi, Servili, rakam:227, verak:67
8Ahmed ed-Deyrabî, el-Mücerrabât, sh:29

  1. […] Fetih Suresinde Saklı Sırlar […]

  2. […] Fetih Suresinde Saklı Sırlar […]

ParanormalHaber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin