Evimizin Altında Gömülü Bulunan Ceset

5
(1)

Hayalet Hikayeleri – Instagram takipçilerimizden birinden gelen gerçekten yaşanmış, korku dolu karanlık bir hikaye.

 

Benim de bir hikayem var… Ben paranormal şeylere bayılırım. Bundan bir süre önce bir yaz babaannemle köye gitmiştik. Ailem İstanbul’da kaldı. Bundan birkaç yıl önce, köydeki evimizde; dedemin anne ve babası vefat etmişti. O zamandan beri o eve hiç girmemiştim ve bir şekilde girdiğimde de nedense çok huzursuz oluyordum. 

Muska Meselesi

Hayalet Hikayeleri – Neyse; birkaç hafta sonra babam da geldi. Ben o hafta şimdi burada anlatmaktan istemediğim bir sebepten dolayı sinir krizi geçirdim. O kadar ki babama bıçak falan çektim o gün. Bu sinir krizi olayından sonra ne yapacağını bilemeyen babam dedemi aramış “Ne yapalım?” diye. Dedem de tanıdığı bir hoca varmış “Oraya götür, muska yapsın” dedi.

Bunları duyunca ben sinirden çıldırdım tabi. Çünkü ben hiçbir zaman muska bulunan bir ortamda rahat edememişimdir nedense… Korku ya da başka bir sebepten; ne olduğunu bilmediğim bir durumdaydım… Kriz geçirdiğim günden bir gece önce bahçeye çıkmıştım… Gecenin çok geç saatleriydi. Telefonun flaşını açıp, yürümüştüm biraz. Yol bayağı karanlıktı.

Etrafta hiç ses yoktu. Gece kuşlarının sesi bile… Ve telefon çekmiyordu. Hal böyleyken hangi cesaretle yaptıysam bunu daha da uzaklaştım evden. Telefonu sağa sola sallarken gözüme bir şey çarptı karşı ileride bir yerde. Daha dikkatli bakmak için ışığı o tarafa tuttuğumda hiç kimse veya bir şey yoktu orada. “Kim var orada?!” diye bağırdım ama herhangi bir cevap alamadım.

Karanlıktaki Gülüşme Sesleri

Ancak bir gülüşme sesi çalındı kulağıma. Korktum tabi. O korkunun etkisiyle aceleyle eve döndüm. Kendimi odaya kilitledim. Sonra telefonla kankamı arayarak, ona az önce olan biteni anlattım. O sırada kankam “Bir dışarı bak camdan. Her şey normal mi diye…” dedi. Kankamın dediğini yapıp, dışarıyı kontrol etmek amacıyla camdan baktığımda dehşete düştüm!

Birisi -veya daha doğrusu bir şey mi demeliyim- vardı orada… Bizim bahçedeydi… Bana baktı, güldü ve kayboldu. O sıradaki şaşkınlığım ve merakım korkuma gelip geldi ve koşarak bahçeye indim. Bahçeye indiğimde ise kimse yoktu orada. O şeyin ne olduğunu bilmiyorum. Anlayamadım. Zaten ertesi gün de az önce sözünü ettiğim sinir krizini geçirmiştim.

Mezarlıktaki Kadın

Sinir krizinden sonraki gün sakinleşmek için çarşıya indim. Mezarlığa yakın bir yerde durduk. Babam telefonla konuşurken birini gördüm. Siyah elbiseli, yüzü gözükmeyen bir kadındı gördüğüm. Kadın, onu takip etmemi işaret etti. Peşinden gitmek için hareketlendiğim an babam kolumdan tuttu ve çekti. Kadın mezarlığa doğru gidiyordu. Babam beni durdurunca kadın da kayboldu.

İki gün sonra İstanbul’a döndük. Şimdi daha iyiyim ama psikolojik destek almayı düşünüyorum. Babama mezarlıkta gördüğüm o kadını kendisinin de görüp görmediğini sorduğumda; bir anda yükseliyor ve bu konuyu kapamamı söylüyordu… Ama yaşadıklarımın çocukluğumdan kalma şeyler olduğu kesin bence. Ben bebekken yaşadığımız evin altında bir ceset bulunmuş ve ailem çok kötü şeyler yaşamış.

Bunları bana babaannem anlatmıştı. Daha doğrusu anlatmak zorunda kalmıştı. Çünkü ben bayağı ısrar etmiştim. O olaylar olduğunda ben bir yaşında filanmışım. Beş yaşındayken taşındık oradan. Babaannemlerle ayrı yaşamaya başladık. Onlar huzurlu çünkü o ev onlara fazlasıyla uzak ama o ev benim karşı sokağımda. Bu yüzden asla balkona çıkmıyorum o evi görmemek için. Sanırım bu konuda ailem hala benden bir şeyler saklamaya devam ediyor…

Evdeki Ceset

Evin altında bulunan ceset konusuna gelecek olursak… Aslında bu konuda çok da detaylı bilgim yok hala ama amcalarımdan biri namaz kılardı her gün ve ben onun önünden geçmesem bile bana “Ben namaz kılarken önümden geçme!” derdi. Öbür amcam da gece odada onu birinin izlediğini söylerdi hep. Orada eskiden yaşayan kişinin dediklerine göre; kadının öldüğü ilk aylarda, duvar köşelerinden kan sızdığı görülüyor, sabah olunca ise kayboluyormuş bu izler…

Biz orada yaşarken hep kavga çıkardı evde. Ben çok küçükken (dişlerimin bile daha çıkmadığı zamanlarda) o evden çıkmak için kendimi yerden yere atarmışım. O evden taşındıktan sonra normal bir çocuk olmuşum. Yani saldırgan halimden eser kalmamış. Cesedin orada olduğunu söyleyen kişi yani bizden önce orada yaşayan kişi yahut orada daha önce ölen o kadına ne olduğuyla ilgili pek bir fikrimiz yok. Babaannem evden taşındıktan sonra o kadını bir daha hiç görmediğini söylüyor…

Ana Sayfa * Paranormal Deneyimler 

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 5 / 5. Oy sayımı: 1

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet
1 Comment
  1. […] o sözünü ettiğim  mezarlığın başına geldiğimde birinin bana seslenmekte olduğunu duydum. O biri bana ismimle sesleniyordu! Uzun bir süre sesin geldiği tarafa […]