Dünyadan Gizlenen Türk Piramitleri

0
(0)

Çin’in Xian şehrine 100 km uzaklıkta olan Qin Ling Shan Dağları’nda Ön-Türk Uygarlıkları tarafından inşa edilen 300 metre yükseklikte 100 piramit yer alıyor.

İlk kez 1957 yılında görüntülenen Çin’in Şensi bölgesinde süren bir araştırma bir başka Türk gerçeğini de gözler önüne seriyor. 1994 yılında bilim adamı Hartwig Hausdof, kendisinin çektiği karelerin bir kaçının yayınlanmasına izin verdi ve bu fotoğraflarda Türk tarihi gerçeğinin ortaya çıktığı iddia ediliyor. M.Ö. 2500 yılları civarında inşa edildiği düşünülen piramitlerin olduğu bölge Çin tarafından yasaklı bölge olarak kabul ediliyor.

Piramitlerin içinde ileri teknikle mumyalanmış kişiler olduğu öne sürülüyor. Ayrıca Piramitler içindeki Ön-Türkçe yazıtlar üzerinde de araştırma başlatılamamıştır. Piramitlerin yüksekliği ve şekli itibariyle ilgi çekmemeleri için Çin hükümeti tarafından kamufle edildiği de iddia ediliyor. Bir başka iddiaya göre bu piramitlerin içinde Urumçi Mumyaları adı verilen mumyalar yer alıyor.

Birincisinin 44 yaşında olduğu iddia edilen mumya tam 3000 yıllık. Lolan adı verilen bir başka mumya ise en yaşlı kadın mumyalarından ve Lolan da 1600 yıllık. Bu mumyaların Mısır mumyalarına nazaran çok daha iyi ve ileri teknolojide yapıldığı iddia ediliyor. Ayrıca mumyalar üzerinde ameliyat izlerinin de olduğu ve dikişlerin at kılıyla yapıldığı belirtiliyor.

Çin'deki Türk Piramitleri - 1
Çin’deki Türk Piramitleri – 1
Çin'deki Türk Piramitleri - 3
Çin’deki Türk Piramitleri – 3
Çin'deki Türk Piramitleri - 2
Çin’deki Türk Piramitleri – 2
Çin'deki Türk Piramitleri - 4
Çin’deki Türk Piramitleri – 4
Çin'deki Türk Piramitleri - 5
Çin’deki Türk Piramitleri – 5

Ana Sayfa

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet