Skip to content

Tavsiye Korku Filmi: The Vigil – Ölü Nöbeti

Filmi tavsiye etmemin nedeni cin, hayalet, zombi vb gibi klişe korku filmi konularından farklı, yeni sayılabilecek bir temaya sahip olması.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum; filmi tavsiye etmemin başlıca nedeni, cin, hayalet, zombi ve benzerleri gibi artık iyice klişeleşmiş korku filmi konularından farklı, nispeten yeni sayılabilecek bir temaya sahip olması.Bolca Yahudi mistisizmi öğesi barındıran film evet belki devrim yaratacak denli büyük farklılıklara sahip değil ama sahip olduğu kadarı bile klişelerden sıkılan korku filmi severler için iyi bir alternatif yapıyor bu yapımı.

Film çoğunlukla tek mekanda geçiyor ve tip filmlerin tam da olması gerektiği gibi kısıtlı mekanda yoğun bir gerilim yaşatıyor insana.

Tavsiye Korku Filmi: The Vigil / Ölü Nöbeti Konusu

Filmin hemen her internet sitesinde bulabileceğiniz resmi konusu şöyle: Genç bir adam olan Yakov Ronen’den, eski Ortodoks Yahudi cemaatinin vefat etmiş bir üyesinin gece boyunca başında durması istenir. Maddi olarak sıkıntılı bir dönemden geçen Yakov, istemese de para kazanmak için teklifi kabul eder. Ancak nöbet tutmak için geldiğinde bir şeylerin ters gittiğini fark eder. Yakov, çok geçmeden yaşanan gizemli olayların nedeni ile yüzleşmek zorunda kalır.

Ancak ben biraz daha detay vereyim: Ölü nöbeti, filmde anlatıldığına göre ölen bir Yahudinin cenazesinin başında sabaha kadar bir kişinin onu kötü ruhlardan vs. korumak için beklemesi anlamına geliyor. Yakov’un ölü nöbeti sırasında karşılaştığı gizemli olay ise Mazzik adlı, insanların acılarından beslenen bir iblisle ilgili. Film boyunca Yakov ve Mazzik arasındaki mücadeleye olduğu kadar Mazzik’in geçmişten gelen suçluluk duygusu ile mücadelesinin sonucunu merakla izleyeceğiz.

Bu arada film 2019 yapımı ve 5,5 İMDB puanına sahip.

Tavsiye Korku Filmi: The Vigil / Ölü Nöbeti İzle

Aşağıya filmmodu sitesinin, filmi online olarak izlemenize olanak sağlayan sayfa linkini bırakıyorum. Paranormal Haber, bildiğiniz gibi bir film sitesi değil de daha çok paranormal kültür ve antropoloji ağırlıklı bir site olduğu için, kendi alanımızda film yayınlamamayı tercih ediyorum.

Sinan Özgenç

The Vigil / Ölü Nöbeti İzle

Daha Fazla: Tavsiye Korku Filmi

Okuduklarını nasıl buldun?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

3 thoughts on “Tavsiye Korku Filmi: The Vigil – Ölü Nöbeti”

Leave a Reply

Your email address will not be published.