Korku Filmi: Malevolent

0
(0)

Malevolent isimli korku filminin geniş konu özeti. Bildiğiniz gibi filmlerin resmi tanıtımları genellikle film konularıyla ilgili yeterli bilgi içermiyor.

Malevolent Filminin Konusu

Malevolent adlı 2018 yapımı korku filminde; evlerinde yaşadıkları paranormal olaylardan muzdarip kişileri dolandırarak geçimlerini sağlayan dört üniversiteli gencin başından geçenleri izliyoruz. Bu dört gençten ikisi kız ve erkek kardeştir ve kendileri bu tip paranormal olaylara hiç inanmamalarına rağmen anneleri intihar etmiş bir medyumdur. Kız kardeş her ne kadar yaptıkları bu işten rahatsızlık duymaya başlasa da erkek kardeş mafyaya borçlandığı için son bir iş daha yapmaya karar verirler.

Kendilerine gelen bir telefonda yaşlı bir kadın malikanesinde sürekli duymaktan yorulduğu seslerden kurtulmak için son çare olarak bu dolandırıcı ekibe başvurur. Kız kardeş gelen ilk telefonda vicdani sebeplerden ötürü bu iş teklifini reddetse de erkek kardeş yukarıda sözü edilen mafya borcu yüzünden kız kardeşini ve diğer iki ekip üyesini, bu işi almaya ikna eder. Gidecekleri malikanede uzun bir süre önce bazı kız çocukları evin erkek evladı tarafından vahşi şekilde öldürülmüştür. Buna rağmen ekip malikaneye geldiğinde bunun da öncekiler gibi sıradan bir iş, daha doğrusu sıradan bir dolandırılık oyunu olacağını tahmin etmektedir.

Oysa gelecek hiç de tahmin edemeyecekleri olaylara gebedir. Her şeyden önce kız kardeş, annesinden miras kalan medyumluk güçlerinin farkına vardığı bir dönemdedir. Aslında aynı yetenek erkek kardeşinde de vardır. Ancak bütün bunlar, dolandırıcılık amacıyla gittikleri malikanede dehşeti yaşamalarına engel olmaz. Filmin tipik paranormal içerikli veya hayalet filmlerinden farkı ise; başlangıçta size kendisinin tipik medyum-hayalet filmi olduğunu düşündürüp, sürpriz sayılabilecek bir sona bağlanması. Sürpriz son dediysem; bir zamanların “6. His” filminin yaşattığı türden ve etkide değil tabii ki. Ancak makul ve yeterli miktarda olduğunu söyleyebilirim.

Filmin Olumsuz Yönleri

Filmin olumsuz yönleriyse başlıca şunlar: Öncelikle baştan itibaren izleyiciyi saran bir gizem-merak unsuru yok. Ancak izledikçe çok da kötü bir film olmadığını anlayabiliyorsunuz. Tabi biraz da yavaş ilerliyor ama sonuçta küçük bir hikayeden söz ediyoruz. Bu tarz bir filmden çok büyük aksiyonlar beklemek zaten adil olmaz.

Filmin İMDB notu 4.8 ki bu adil bir not bence. Ancak korku filmi severlerin gayet iyi bildiği gibi; korku filmlerinde izlenebilirlik notu diğer filmler gibi 7 değildir. İMDB’de korku filmleri geleneksel olarak düşük not alma eğiliminde olduklarından herhangi bir korku filmi için izlenebilir olma eşiği 5 puandır ki bu buna oldukça yaklaşmış durumda.

Sonuç itibariyle tavsiye korku filmi olamasa da gece uyku tutmadığında yahut yapacak başka bir işiniz yahut çok daha iyi alternatif bir filminiz olmadığında gayet izlenebilir durumda. Bunları söylerken “Yoklukta gider” denecek kadar negatif bir anlam kast etmiyorum kesinlikle. Piyasa izlemediği korku filmi kalmamış türden iyi bir tür takipçisi iseniz çok da kötü anlatılmamış, ortalama bir hikaye olduğu kanaatine siz de varacaksınızdır zaten.

2018 İngiltere yapımı Malevolent filmi yönetmen Olaf de Fleur Johannesson tarafından yönetilmiş. Korku türündeki Malevolent 2018 filmi 5 Ekim 2018 tarihinde vizyona girmiş.

Ana Sayfa

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet