Geleneksel Etiyopya Evleri

0
(0)

Etiyopya’nın geleneksel evleri, Afrika kültürünün mimari yapılarının güzel bir örneğidir. Bu makalede, geleneksel evlerin mimari özelliklerinin yanı sıra kültürel ve tarihi önemi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Etiyopya turizmi hakkında fikir sahibi olmak için okumanızı öneririz.

Doğu Afrika ülkesi Etiyopya”nın kırsal bölgelerinde insanlar, asırlardan beri süregelen geleneksel kabile evi mimarisini yaşatmaya devam ediyorlar.

Bu ilginç Doğu Afrika ülkesinin kırsal bölgelerinde insanlar, asırlardan beri süregelen geleneksel kabile evi mimarisini yaşatmaya devam ediyorlar. Ot, bambu ağacı ve çamur kullanarak inşa ettikleri yapılara çoğunlukla sazlardan koni şeklinde çatı konulmasıyla ortaya geleneksel Etiyopya evleri çıkıyor. Evlerin genişliği ile kapı ve pencere süslemeleri ise kabilelere göre değişiklik gösteriyor.

Geleneksel Etiyopya Evi
Geleneksel Etiyopya Evi

Etiyopya: Afrika Boynuzu’ nda yer alan büyük bir Doğu Afrika ülkesidir. Ülkenin başkenti yerel dilde “yeni çiçek” anlamına gelen Addis Ababa’dır. Sudan, Güney Sudan, Eritre, Cibuti, Somali ve Kenya komşularıdır. Afrika kıtasının ikinci en kalabalık ülkesidir. Avrupalı sömürge güçlerini yenen ve bağımsız bir ülke olarak egemenliğini koruyabilen iki Afrika ülkesinden biridir. Diğeri Liberya’dır. 1945 yılında Birleşmiş Milletler’e üye olarak ilk bağımsız Afrika ülkesi olmuştur.

Ana Sayfa

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet

Paranormal Haber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin