Tavsiye Film: The Sonata

0
(0)

The Sonata isimli gizem, gerilim, korku filmini neden tavsiye ettiğim ve filmin konusu ile ilgili bilgileri bu makalede okuyabilirsiniz.

The Sonata için tam olarak korku filmi diyemeyiz aslında. Daha çok bir gizem – gerilim filmi. Ancak yine de kesinlikle tavsiyeye şayan bir yapım. Bu film için tam olarak ne kadar korku filmi denebilir emin değilim. Konu itibariyle korku filmi filmi olarak nitelendirilebilecek olsa bile filmin işlenişi açısından daha çok bir gizem – gerilim filmi demek daha doğru olur.

The Sonata Filminin Konusu

The Sonata yani Sonat isimli bu keyifli filmin konusu şöyle: Keman virtüözü olan Rose, uzun zamandır kayıp olan bestekar babasının ölüm haberini alınca, yıllardır babasının yaşadı eski konağa yerleşir. Burada babasının eski çalışmalarını bulan Rose, garip sembollerle işaretlenmiş gizemli bir belgeye ulaşır. Menajeri olan Charles’ten yardım alan Rose, sembolleri deşifre ettikçe babasının geçmişi ile ilgili sırları öğrenmeye başlar.

Filmi Neden Tavsiye Ediyorum

Gelelim bu filmi niye tavsiye ettiğim konusuna… Öncelikle benim gibi, zombi, hayaletli ev, insanları ele geçiren lanetli yaratıklar ve benzeri klişelerden sıkıldıysanız bu filmi izleyin derim. Filmin sahnelerinde artık hepimizi baymış bulunan insan yaratık kovalamacaları, yaratıkların anlamsız eşya uçurma, ışık söndürme gibi davranış bozukluklarıyla karşılaşmayacaksınız. Haa… Film biraz durağan gelebilir. Kesinlikle korku aksiyon değil. Sonra demedi demeyin. Filmin çoğunlukla geçtiği gotik atmosfer ve o şatovari devasa ev de zaten bunu gerektiriyor.

Film, esas itibariyle; kötü bir üne sahip olmakla birlikte deha seviyesindeki bir bestecinin kızına miras olarak bıraktığı şifreli bir bestenin çözümlenmesi üzerinden ilerliyor. Film ilerledikçe söz konusu bestenin sıradan bir deha ürünü olmanın çok ötesinde; bazı ezoterik öğretilere dayanan ve Deccal’i çağırmaya yarayan olağan dışı bir eser olduğunu anlıyoruz. Bakalım beste çözümlenip Deccal çağırılacak ve kıyamet kopacak mı yoksa birileri bu kötü gidişe “dur” diyecek mi?

The Sonata Fragman

The Sonata Filmi Resmi Fragmanı

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet

Paranormal Haber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin