6 Yaşanmış Kısa Cin Hikayeleri

Yaşanmış Kısa Cin Hikayeleri – Bizzat yaşayanlar tarafından anlatılan 6 kısa cin hikayesi. Okuyacağınız korku dolu hikayelerin başlıkları ise şu şekilde: Çoban Ateşi, Işınlanan Adamlar, Ahır Cinleri, Lavaboya Sıcak Su Döktüğüm İçin, Ağacın Dalına Sıçrayan Adam. 

Çoban Ateşi

1946 senesinde; babamla beraber Bingöl-Goynuk’un Çatak köyünden geliyordum. Şeker Baba adlı yerden yaylaya doğru yürüyorduk. Babam için gece gündüz fark etmez, yürürdü. “Çıkalım oğlum” dedi. “Gün battı; benim işlerim var yarın. Onun için burada kalamayız.” dedi. Çıktık. Önümüzde eşek vardı. Ben babamla geliyordum ve yürüyüp Kara Cehennem bölgesinin sonuna,  Eser Baba yaylasına; Karer bölgesine doğru geldik. Orada yolun soluna doğru baktım. Ormanlıkta bir ateş yanıyordu.

O ateş bazen gölge oluyor, bazen de parlıyordu. Garip garip sesler vardı ve babam orada eline dahreyi (ağaç kesmeye yarayan demir) aldı. Babam, yabani hayvanları ve cin-peri dediğimiz varlıkları korkutmak için yanında taşırdı. Cinler, demir sesini duyunca korkarlarmış… Yollarına yakın geçtiğimiz için eşek öndeydi, ben arkadaydım ve babam beni araya aldı. “Sen gel” dedi. “Geliyorlar” dedi. Daha sonra; yürürken türkü, şarkı gibi sesler gelmeye başlamıştı. Böylelikle babamla tepeye çıkmıştık.

Babama neler olduğunu sordum. Babam korkmamam için bana ne olduğunu söylemiyordu. Ertesi gün; eve varınca ablama anlattım yaşadıklarımızı. Ablam ise “O gördüğünüz çoban ateşidir.” dedi ve ”Kara Cehennem’de o saatte çoban ateşinin etrafında cinler bulunur. O ateşin etrafında cinlerin düğünü olur.” dedi. “Ateş yakmışlar ve düğün yapmışlar. Babam, senin korkmaman için söylememiştir” dedi. “Babam seni eşekle arasına aldı ki sana zarar vermesinler. Dahreyi de cinler metal sesinden korkar diye çıkarmıştır. “dedi.

Keşfet
2 Comments
  1. […] of Rivia “Rivialı Geralt” adındaki bir canavar avcısı hakkında fantezi tarzında kısa hikaye ve roman […]

  2. Anonim says

    biz arkadaslarımızla cinli bir eve girdi 3 kisiydik anamızı siktiler cin çağırma duası okuduk gelmediler sonra birden kapı kemdiliğinden kapandı anam tanrım dedim ananı sikim sonra kacarken amca napıyonuz dedi zaten o ara biz kactık