6 Kısa Cinli Korku Hikayesi

0
(0)

Cinli Korku Hikayeleri – Anlatıcılarının bizzat başlarından geçtiğini iddia ettikleri 6 kısa cin hikayesi. Okuyacağınız hikayelerin başlıkları ise şöyle: Cinlerle Dalga Geçmek, Bilmediğim Dilde, Medyum, Rukyeci Hoca, Gece Yakılan Kına, Sen Kimlere Bulaştın Böyle?

 

Cinlerle Dalga Geçmek

Bundan 3-4 sene önceydi. 18 ya da 19 yaşında filandım. Saat 22:00 civarında bir arkadaşım aradı. Yanında 2 arkadaşı daha varmış. Beraber içki içeceklerini söyledi. Ben de “Tamam, gelirim ama ben içmem, biliyorsun…” dedim. “Tamam.” dedi. Buluştuk. Onlar kendilerine göre nevalelerini hazırladılar. Benim için de kola aldık ve köyün futbol sahasına gittik. İçmek için müsait bir yer; kimse o saatlerde oradan gelip geçmez, ışık yoktur; kimse görmez. Neyse; bunlar yavaş yavaş içmeye başladılar.

Ben de kolamı yudumlamaya başladım. Kafalar çakır keyif oldukça muhabbet koyulaştı. Derken; konu döndü dolaştı cinlere geldi. Arkadaşların kafa güzel olduğu için pek aldırış etmeseler de benim içime hafiften korku yerleşmeye başladı. Uyarmak istedim “Anmayın isimlerini! Şu anki durumunuzda uygun değil. Kötü bir şeyler olabilir…” dediysem de fayda etmedi. Bunlar iyice gaza geldiler hatta ileri geri konuşmaya başladılar. Ama ben konuya dahil olmak istemedim. Çünkü korkmaya başlamıştım.

Ortalık zifiri karanlık. Kimseler yok. Bir şey olsa kimsenin haberi olmayacak… Ama nafile. Konu uzadıkça uzadı. Hikayeler havada uçuşmaya başladı. Zaman ilerledi; saat gece 12 oldu, arkadaşların nevaleleri bitti. Arkadaşlardan birisi “Ulan muhabbete dalmışız,; bu mereti bitirmişiz.” dedi. Diğerleri güldü. Ben tövbe çektim. Arkadaşlar dalga edercesine konuştu… Derken olan oldu! Bu arkadaş, olduğu yerde bir anda sırt üstü düştü. Çok sert oldu; ne olduğunu anlayamadık. Sanki birisi bunu yere vurdu.

Çocuk yerden kalkmaya çalışıyor, kalkamıyor… Sanki üzerinde büyük bir ağırlık var. Olduğu yerde çırpınıyor. Diğer 2 arkadaş, bunun haline gülerken birisi geriye doğru sıçradı. Sanki birileri fırlattı. Diğeri sanki sert bir tokat yemişçesine olduğu yerde dönerek yere kapaklandı. Yerde yatan çocuk ise acı içinde kıvranıyordu.  Benim kafam yerinde olduğu için durumu kavradım. Çocuğu yerden kaldırmak için yanına yanaşırken fark ettim; çocuk, soluk almakta zorlanıyordu.

Birileri boğuyor gibi çocuk elleriyle boğazını tutuyor. Ya da boğazını tutan elleri… Acı çekiyor… Hemen aklıma dualar geldi. Besmele çekmeye başladım. İhlas suresini okurken bir ses geldi; bir çığlık… Çok yakınımdaydı. Sanki yüzüme doğru bağırıyordu. Ben duayı okuyunca; o şey bana “Okumaaa!” diye keskin bir çığlık attı. Sonra ses kesildi; yerde boğulmak üzere olan arkadaş rahatladı. İki-üç dakika sonra nefes alışı düzelmiş, ayağa kalkmıştı. Tokat yiyen arkadaşın yüzünde çok belirgin bir tokat izi vardı.

Geriye doğru fırlatılan arkadaşımın kafasının arka tarafında ufak bir yara oluşmuştu… Neyse ki ucuz atlatmıştık… O an arkadaşları olabildiğince oradan uzaklaştırmaya çalıştım. Yerleşim yerine girdik ve birlikte sabahladık. Birbirimizden ayrılamadık o gece korkudan… Siz siz olun; sakın cinler hakkında ileri geri konuşmayın. İnansanız da inanmasanız da en azından saygılı olmaktan zarar gelmez arkadaşlar.

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet
1 Comment
  1. […] köyünde yaşamaktayım, ismim Dilaver. Gece olunca bizim köydeki kadınlar bir evde toplanıp cinlerle ilgili hikayeler anlatıp kendilerini gereksiz yere korkuturlardı. Ben de çoğu zaman bunları dinler ve […]