Deredeki Yaratık

0
(0)

Anlatıcıları tarafından bizzat yaşandığı iddia edilen 3 kısa korku hikayesi. Okuyacağınız ve gerçekten yaşandığı iddia edilen korku hikayelerinin başlıkları ise şunlar: Lohusa, Gece Gelen İfrit, Deredeki Yaratık.

Lohusa

Bu olay annemin başına geldi. Ben şimdi 22 yaşındayım. Bu olay yaşandığında ise iki yaşındaymışım. Erkek kardeşim ise daha 20 günlükmüş. O gün annem evde tekmiş. Bizi uyuttuktan sonra ben de biraz uzanayım demiş. Yarı uyanık yarı uykulu halde karşında bir adam görmüş. Bu bir cinmiş. Adam (cin) annemden “Kendisiyle beraber gelmesini, kendi çocuklarına annelik yapmasını” istemiş. Annem çok korkmuş. Yeni doğmuş erkek kardeşimle bana bakmış. Adam beni sol elimden tutmuş (ara sıra ağrır hala).

Erkek kardeşimi de kucağına almış. Anneme “Seninkileri de aldım; hadi gidelim.” demiş. Ben ağlamaya başlamışım. Annem de tek kelime etmeden var gücüyle çığlık atmaya başlamış. Aile apartmanında oturduğumuz için çığlığı duyan babam, babaannem, amcam, yengem… filan koşup gelmişler. Erkek kardeşim ve ben ağlıyormuşuz. Annemin ağzı kilitlenmiş; hiç konuşmuyormuş. Sadece gözünden yaş geliyormuş. O akşam telaşla hocaya götürmüşler annemi. Hoca “Eşi ölmüş bir cin, karını kendine eş seçmiş.

Genelde lohusa halindeki genç ve güzel kadınları bulurlar. Bebek kokusunu aldılar mı peşini kolay bırakmazlar. Allah’tan eşin onunla konuşmamış; yoksa delirirdi, kaybederdik, geriye döndüremezdik.” demiş. Anneme muska yazmış (Annem o muskayı hala takıyor.) Bir hafta sonra annem tekrar konuşabilmeye başlamış. Hocanın dediği gibi o cin annemin pesini bırakmamış. Bir keresinde babaannemi merdivenden yakalamış ve “Eşimi yalnız bırakın!” demiş. Ancak evde sürekli Kuran okutulmuş ve zamanla kaybolmuş. Annem hala bahsi açıldığında ağlar. Siz siz olun asla lohusa bir kadını yalnız bırakmayın!

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet
1 Comment
  1. […] Ebe Nine şafakta uyanmış. Bir de ne görsün: Yağmur dinmiş, hava açmış. Üstelik derenin dar bir yerinin üstünü öyle bir kaya kapatmış ki derenin azgın sularının üstünde […]