Skip to content

Eskişehir Has Hamam Olayı

Rivayete göre; gece vardiyasından çıkan birisi (Eskişehir) Has Hamam’ın önünden geçerken ışıkların yandığını, içerde birilerinin olduğunu görüyor. Günün yorgunluğunu atmak için içeri girip yıkanmak istiyor…

Rivayete göre; gece vardiyasından çıkan birisi (Eskişehir) Has Hamam’ın önünden geçerken ışıkların yandığını, içerde birilerinin olduğunu görüyor. Günün yorgunluğunu atmak için içeri girip yıkanmak istiyor. İçeri girdiğinde kapıdaki görevli, hamamın açık olduğunu, yıkanabileceğini söylüyor. 10 TL. verip içeri giriyor. Soyunma odasında eşyalarını bıraktıktan sonra içeri girdiğinde içerisinin dolu olduğunu görüyor.

Kendisini keseletmek için görevliyi çağırıyor. Görevli, adamı keselerken içerdeki insanların ellerinde kollarında bir tuhaflık olduğunun farkına varıyor. Daha sonra kese atan adama “Bu insanların elleri kolları neden çarpık?” diye sorunca Görevli de “Ne var, benim de çarpık!” diyor. Adam bunun üzerine korkup hamamdan çıkıyor. Kapıdaki görevliye içerde olanları anlatınca görevliden de aynı cevabı alıyor “Ne var, benim de çarpık!”.

Adam iyice korkuyor ve peştamalıyla dışarı kaçıyor. Polis karakoluna gidip olanları anlatınca ilk başta polisler adamı deli zannediyorlar. Daha sonra hamama gittiklerinde hamamın kapalı olduğunu görüyorlar. Hamam görevlisini çağırıp, kapıyı açtırdıklarında, adamın girişte ödediği 10 TL.’nin masada durduğunu ve soyunma odasında adamın eşyalarını buluyorlar…

Hürriyet Gazetesi’nin Has Hamam Haberi

Aşağıdaki linkte Hürriyet Gazetesi’nin 02.03.2007 tarihli cinli Has Hamam haberine ulaşabilirsiniz. Haberin özeti şu şekilde: “Eskişehir’de, Hamamyolu Caddesi’ndeki Has Hamamı cinlerin bastığı söylentisi üzerine müftülük cin vaazı verdi, Emniyet Müdürlüğü ise yazılı açıklama yaptı.” Haberin diğer ayrıntılarına ise aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/eskisehir-de-cinli-hamam-vaazi-6051638

Ana Sayfa Paranormal Deneyimler

1 thought on “Eskişehir Has Hamam Olayı”

  1. Pingback: Hamama Giden Cinlenir - Yaşanmış Cin Hikayeleri

Soru sor, cevap yaz, yorum yap, kendi hikayeni anlat... Burası senin; istediğini yazabilirsin.