Sadece Gerçekten Çaresiz Kaldığınızda Okuyacağınız Çok Ağır Esma

Ed Darresması çok ağır esmalardandır. Sadece gerçekten başka çareniz kalmadığında okumanız gerekmektedir. Ameller niyetlere göredir.

Ed Darr Esması

Sadece Gerçekten Çaresiz Kaldığınızda Okuyacağınız Çok Ağır Esma - Ed Darr Esması

Allah Teala’nın bu mübarek esması “Hikmeti gereği elem ve zarar verici şeyleri yaratan” anlamına sahiptir. Bu esmanın zikir adedi 1001, zikir saati Merih, zikir günü salıdır. “Ya Darr” şeklinde okumak daha iyidir. Bu esma da El Kahhar, El Cebbar, El Müntakim gibi isimlerindendir ve hak edenlere zarar vermek, özellikle dine musallat olanları def etmek için okunan isimlerdendir.

Haksız Yere Düşmanlık Edenleri Helak İçin

Bu esmanın zikrine devam edenler kendisine düşmanlık edip, kin besleyenler kısa sürede dağılırlar. Eğer ki haksız yere düşmanlığa devam ederlerse kısa sürede helak olur giderler.

Çaresiz Kalındığında Son Çare

Her cuma gecesi 100 kez “Ya Darr” diye zikreden kimse, Cenabı Hakk’a yakın olur ve her türlü şerden, zarardan korunur. Yalnız bu noktada dikkat edilmesi gereken husus şudur; Allah’ın diğer isimlerinde de olduğu gibi eğer hakkınızdan fazla ederseniz size dönecektir. Sadece bu isim için değil; tüm beddua ve o yöndeki isimler için bu böyledir.

Zira “Darr” ismi çok ağır isimlerdendir. Gerçekten başka çareniz kalmadığında okumanız gerekmektedir. Ameller niyetlere göredir. Eğer kendinizi korumak için zikrederseniz Cenabı Hak siz koruyacak ve zararları önleyecektir.

Keşfet
2 Comments
  1. […] Sadece Gerçekten Çaresiz Kaldığınızda Okuyacağınız Çok Ağır Esma * Allah’ın Hangi İsmi Hangi Dert İçin Kaç Kere Okunur * Tesirli Dualar * Google News’te Takip Et […]

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.