Hata Yapmamak İçin Dua

122
0
(0)

Sürekli hata yapan, işleri ters giden kimse; 1.000 kez okursa işleri düzene girer, hatalarında kurtulur. Pişman olacağı şeyler yapmaz.

Er Raşid Esması

Hata Yapmamak İçin Dua - Er Raşid Esması
Hata Yapmamak İçin Dua – Er Raşid Esması

Allah Teala’nın bu mübarek esmayı şerifi “Bütün işlerini ezeli hikmetine göre neticeye ulaştıran, mahlukata maslahatlarını gösteren” anlamına sahiptir. Er Raşid esmasının zikir adedi 514, zikir saati Güneş, zikir günü ise pazardır. “Ya Raşid” şeklinde zikir daha uygundur.

Büyük Evliyaların Zikri

Bu ismin zikir saatine ve gününe veliler pek fazla önem vermemişlerdir. Hasan Basri (k.s.) hazretleri bu ismin İsmi Azam olan isimlerden olduğunu söylemiştir ve hayatı boyunca hususi vird olarak devam etmiştir. Şeyh-i Ekber Muhyiddin Arabi‘nin (k.s.) Füsûsül Hikem adlı eserinde de buna işaret vardır. Onun da bu isme İsmi Azam dediği ve hayatı boyunca bu ismin zikrine devam ettiği nakledilmektedir.

İmam Caferi Sadık (k.s.) (Hz Hüseyin’in torunu) bu ismi ebcede göre vefk edip, her zaman yanında taşırmış. İmam Şibli (k.s.) de ölünceye kadar bu ismin zikrine devam etmiştir. Hacı Bayram Veli (k.s.) ve Şeyh Muhyiddin Hisari‘nin (k.s.) de devamlı olarak zikirlerinin bu isim olduğu nakledilmiştir.

Nakledildiğine göre Hz. Süleyman (a.s.) da bu ismin zikriyle meşgul olmuştur. Bilindiği gibi Hz. Süleyman (a.s.) hem ilim ve hikmet hem de devlet ve saltanat verilmiştir. Onun da hem dünya hem de ahiret makam ve mevkilerine bu mübarek ismin zikri sayesinde ulaştığı söylenmektedir.

Evliyalık Makamı İçin

Bu ismi yatsı namazından sonra 100 kez okuyanın ameli makbul olur kez her gün okuyan tarikat, istikamet ve rızada raşit ve mürşit olur. Bu ismi büyük veliler okuduğuna göre bu tür faydalar kaçınılmazdır.

Hata Yapmamak İçin

Sürekli hata yapan, işleri ters giden kimse 1.000 kez okursa işleri düzene girer hatalarından kurtulur. Pişman olacağı şeyler yapmaz.

Duanın Kabul Olması İçin

Bu isme devam edenin duası, niyazı, yalvarış ve yakarışları kabul olur. Okuyan ıslah olur. İşleri kolaylaşır.

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

ParanormalHaber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin