İçeriğe geç

Rüyada Hamile Olduğunu Görmek Müjdedir

Rüyada hamile olduğunu görmek, hamile biriyle karşılaşmak veya doğum yapmak genellikle müjde anlamına. Bununla beraber rüyada kendisinin doğumunu görmek ölüm anlamına gelebilir

Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada bir kadının kendisinin hamile olduğunu görmesi sonuç beklenilen önemli bir işin istenildiği şekilde gerçek olacağına veya sevindirici bir haber alınacağına yorumlanır.

Erkeğin Doğurması

Bir erkeğin kendisinin bir erkek çocuk doğurduğunu görmesi o kişinin hasta olacağı anlamına gelir. Ebu Said el-Vaiz’in yorumuna göre: Bir erkeğin rüyasında çocuk doğurduğunu görmesi; o erkeğin kendisine uygun olmayan ağır bir yükün altına gireceğine, sonra da kurtulup düşmanlarına galip geleceğine işaret eder. 

Hamile Kadının Doğurduğunu Görmesi

Hamile bir kadın, rüyada erkek bir çocuk doğurduğunu görürse o kadın bir kız çocuğu doğurur. Bir kız çocuğu doğurduğunu görürse bir erkek çocuk doğuracak demektir. Rüyada bir kadının erkek çocuk doğurduğunu görmesi; ferahlık, sevinç, müjde, sıkıntılardan kurtulmak ve kurtuluşa ermeye işarettir. Kız doğurduğunu görmesi ise izzet, şeref, ucuzluk, bolluk, güçlükten sonra gelecek bir kolaylık ve sevinç içerisinde geniş bir  rızka yorumlanır.

Kirmânî’nin yorumuna göre: Bir kadının rüyasında bir kız çocuğu doğurduğunu görmesi; o kadının kocasına bir fayda geleceğine, erkek çocuğu doğurduğunu görmesi; kocasının keder ve sıkıntıya maruz kalacağına yorumlanır. Câfer-i Sâdık’ın yorumuna göre: Bir kadının rüyasında bir erkek çocuğu doğurduğunu ve çocuğun da hemen konuştuğunu görmesi; o kadının dünya ve ahirette selamete ereceğine, bir başka yoruma göre de öleceğine, bir kadının rüyasında bir çocuk dünyaya getirdiğini ve çocuğun da hemen konuştuğunu görmesi; Allah’ın o kadına bir çocuk ihsan edeceğine delalet eder. Rüyada doğurduğunu gören kişi fakirse zengin olur, zengin ise üzülür. Bekarsa çabucak evlenir ve hanımı bir çocuk doğurur.

Hamile Olmadan Doğurmak

Bir kadının rüyasında hamile olmadığı halde çocuk doğurduğunu görmesi; o kadının kocasının zengin olacağına delalet eder. Bir yönetici, rüyasında hanımı hamile olmadığı halde erkek bir çocuk doğurduğunu görse, o yönetici bir servete sahip olur.

Hamile Biriyle Karşılaşmak

Rüyanızda hamile biriyle karşılaştığını görmek; işyerinde veya aile içinde sizi sürprizlerin beklediğine işaret eder.  

Rüyada Kendinin Doğurulduğunu Görmek

Rüyada kendisinin annesi tarafından doğurulduğunu görmek genellikle olumsuz yorumlanır. Rüyayı gören kişinin gerçek hayattaki durumuna göre bu rüya; ölüm, iflas, kısırlık ve mahkumiyet gibi anlamlarında tabir edilir. Hasta bir kişi, rüyasında; annesinin kendisini doğurduğunu görürse bu; o rüyayı gören kişinin öleceği anlamına gelir. Eğer bu rüyayı gören kişi hasta değil de zanaatkar ise o kişi, kendisini işinden men edecek bazı engellerle karşılaşacak demektir. 

Eğer bu rüyayı gören kişi zengin ise zevk ve eğlence yüzünden servetini muhafaza edemez ve onun işlerine bakmak ve nezaret etmek için bir başkası onun üzerine kayyım tayin edilir. Ancak bu rüyayı gören kişi fakir bir kimse ise karşısına kendisini bu durumdan kurtaracak ve yardım edecek biri ile karşılaşacak demektir. Bu rüyayı görenin hanımı varsa; hanımının çocuk doğurmayacağına işarettir. Eğer rüyayı görenin hanımı hamile ise o kadının erkek çocuk doğuracağına işarettir. Rüyayı gören kişinin devam etmekte olan bir mahkemesi varsa  davayı kaybedeceği anlamına gelir.

Kendi Kendini Doğurmak

Bir kadın, rüyasında kendisini, kendi ağzından doğurduğunu görürse bu; onun öleceğine ve ruhunun ağzından çıkacağına işarettir.

Ana Sayfa