Kolay Bir Doğum İçin Dualar

37
0
(0)

Doğum sürecinde anne ve bebek için kolaylık sağlayan dualar ve okunacak dualar hakkında bilgi. Doğumda rahatlamak için yapılacak dualar ve duaların etkisi.

Peygamber Efendimiz’in (s.a.v.) tavsiye ettiği rivayet edilen; doğumu kolaylaştıran dualar ve ayetler.

Kolay Doğum İçin Yazılacak Ayetler

Yapılan sahih rivayete göre, Resulullah (s.a.v.) Efendimiz buyurdular ki: “Kadın için doğum yapmak zorlaştığında tertemiz bir kap alınır. İçine şu ayeti kerime yazılır: Fasbir kemâ sabere ulûl azmi miner rusuli ve lâ testa’cil lehum, ke ennehum yevme yerevne mâ yûadûne lem yelbesû illâ sâaten min nehâr(nehârin), belâg(belâgun), fe hel yuhleku illel kavmul fâsikûn(fâsikûne). (Ahkaf, 35)

Meali: O hâlde, yüksek azim sahibi peygamberlerin sabretmesi gibi sabret. Onlar için acele etme. Onlar tehdit edildikleri azabı gördükleri gün, sanki dünyada gündüzün bir anından başka kalmadıklarını sanırlar. Bu bir duyurudur. Ancak yoldan çıkmış olan topluluk helâk edilir.

Ayrıca şu 2 ayet de yazılır:

Naziat Suresi 46. Ayet
Naziat Suresi 46. Ayet

Okunuşu: Ke ennehum yevme yerevneha lem yelbesu illa aşiyyeten ev duhaha. Meali: Onu gördükleri gün dünyada ancak bir akşam yahut bir kuşluk vakti kadar kalmış olduklarını sanırlar.

Yusuf Suresi 111. Ayet
Yusuf Suresi 111. Ayet

Okunuşu: Lekad kâne fî kasasihim ‘ibratun li-ulî-l-elbâb(i). Meali: And olsun ki onların hikayelerinde akıl ve dirayet sahiplerine ibretler vardır. – Sonra bu ayetler temiz su İle yıkanır ve doğum yapmak üzere bulunan kadına içirilir. Bir kısmı da karnı üzerine serpilir.

Kolay Doğum İçin Okunacak Dualar

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) hanımlarından Ümmü Seleme ile Zeyneb binti Cahş’ı Hz. Fatıma’nın yanına göndererek: “Kızım Fatıma’nın kolaylıkla doğum yapabilmesi için yanında Ayetel Kürsi’yi, Felak ve Nas surelerini ve şu ayetleri (aşağıdaki) okuyunuz” buyurmuştur.

Doğumu Kolaylaştıran Ayet Araf 54
Doğumu Kolaylaştıran Ayet Araf 54

Okunuşu: İnne rabbekümüllahüllezî halekas semâvâti vel arda fi sitteti eyyâmin sümmestevâ alel arşi yuğşil leylen nehâra yatlübühu hasîsen veş şemse vel kamera ven nücume müsahharâtin biemrihî elâ lehül halku vel emru tebârekellahü rabbül âlemin. (Araf, 54)

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

ParanormalHaber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin