Hapisane Duaları: Hapis Yatanlar İçin Beyyine Suresi Okumanın Önemi

0
(0)

Hapis yatanlar için Beyyine suresi okumanın önemi ve faydaları. Hapisane duaları arasında yer alan Beyyine suresi hakkında detaylı bilgi.

Haksız yere hapis yatanlar, Cuma namazından sonra Beyyine suresini yüz 100 kez okursa Allah’ın izniyle en kısa zamanda hapisten kurtulur.

Suçsuz yere hapse girmiş ve hapishanede yatmakta olan bir kimse, bir an önce oradan kurtulmak isterse; Cuma namazından sonra Beyyine Suresi’ni yüz (100) defa okursa, Allah Teala’nın izniyle en kısa zamanda hapisten kurtulur. Ancak burada dikkat edilecek husus şudur: Hapiste haksız yere yatıyor olmak şarttır. Yoksa Allah’ın hak olan ayetleri, bir haksızlığa vesile olmaları için kullanılamaz. Kullanılsa da faydası görülmez.

Beyyine Suresi

Beyyine Suresi - Tesirli Dualar
Beyyine Suresi – Tesirli Dualar

Beyyine Suresi Okunuşu

Bismillahirrahmânirrahîm. ﴾1﴿ Lem yekunillizîne keferû min ehlil kitâbi vel muşrikîne munfekkîne hattâ te’tiye humul beyyinetu. ﴾2-3﴿ Resûlun minallâhi yetlû suhufen mutahharaten. Fîhâ kutubun kayyimetun. ﴾4﴿ Ve mâ teferrakallezîne ûtûl kitâbe illâ min ba’di mâ câet humul beyyinetu. ﴾5﴿ Ve mâ umirû illâ li ya’budûllâhe muhlisîne lehud dîne hunefâe ve yukîmûs salâte ve yu’tûz zekâte ve zâlike dînul kayyimeti.

﴾6﴿ İnnellezîne keferû min ehlil kitâbi vel muşrikîne fî nâri cehenneme hâlidîne fîhâ, ulâike hum şerrul beriyyeti. ﴾7﴿ İnnellezîne âmenû ve amilûs sâlihâti ulâike hum hayrul beriyyeti. ﴾8﴿ Cezâuhum inde rabbihim cennâtu adnin tecrî min tahtihâl enhâru hâlidîne fîhâ ebedâ(ebeden), radıyallâhu anhum ve radû anhu, zâlike li men haşiye rabbehu.

Beyyine Suresi Meali

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla. ﴾1﴿ Apaçık delil kendilerine gelinceye kadar ehl-i kitaptan ve müşriklerden inkârcılar (küfürden) ayrılacak değillerdi. ﴾2-3﴿ (İşte o apaçık delil,) Allah tarafından gönderilen ve en doğru hükümleri havi tertemiz sahifeleri okuyan bir elçidir. ﴾4﴿ Kendilerine kitap verilenler ancak o açık delil (Peygamber) kendilerine geldikten sonra ayrılığa düştüler. ﴾5﴿ Halbuki onlara ancak, dini yalnız O’na has kılarak ve hanifler olarak Allah’a kulluk etmeleri, namaz kılmaları ve zekât vermeleri emr olunmuştu. Sağlam din de budur.

﴾6﴿ Ehl-i kitap ve müşriklerden olan inkârcılar, içinde ebedî olarak kalacakları cehennem ateşindedirler. İşte halkın en şerlileri onlardır. ﴾7﴿ İman edip sâlih ameller işleyenlere gelince, halkın en hayırlısı da onlardır. ﴾8﴿ Onların Rableri katındaki mükâfatları, zemininden ırmaklar akan, içinde devamlı olarak kalacakları Adn cennetleridir. Allah kendilerinden hoşnut olmuş, onlar da Allah’tan hoşnut olmuşlardır. Bu söylenenler hep Rabbinden korkan (O’na saygı gösterenler) içindir.

Haksız Yere Hapis Yatanlar İçin Tesirli Bir Dua

Ya Hayyü Ya Muhyi
Ya Hayyü Ya Muhyi

Suçsuz yere hapiste yatan bir mahkumu hapisten kurtarmak istersen: Yukarıdaki iki (2) ismi şerifi 21 defa bir tabağa yazıp, yazıyı su ile sildikten sonra bu su ile bir miktar hamur yoğur. Bu hamuru pişirerek ekmek yap. Bu ekmeği mahkuma verip, mahkum olan kimse bu ekmeği ikiye bölerek yarısını sana geri verdikten sonra yarısını sen, yarısını da mahkum yerse, Allah’ın izniyle en kısa zamanda hapisten kurtulur.

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

Paranormal Haber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin