Ettehiyyatü Duası Okumanın Faydaları

0
(0)

Ettehiyyatu Duası Okumanın Faydaları isimli makalemizde, İslam dininde önemli bir yere sahip olan Ettehiyyatü duası hakkında bilgi verilmektedir. Makalede, duanın anlamı, okunma şekilleri ve faydaları detaylı olarak ele alınmaktadır.

Namaz kılarken her gün defalarca okuduğumuz Ettehiyyatü duasının saymakla bitmeyen faziletlerinin vardır. Bunlardan sadece birkaçı şunlardır:

Ettehiyyatü Duası Okumanın Faydaları

Bu mübarek dua-i şerif peygamber efendimiz (s.a.v.) Mirac’a çıktığında Rabbimizden kendisine ve ümmetine Miraç hediyesi olarak verilmiştir. Namaz kılarken her gün defalarca okuduğumuz Ettehiyyatü duasının saymakla bitmeyen faziletlerinin vardır. Bunlardan sadece birkaçı şunlardır:

Yemek yaparken okunursa yapılan yemek bereketli ve lezzetli olur. Agresif, huysuz çocuklara okunursa çocuk uysallaşır ve sakin olur. Günde 41 kere okunursa en kısa zamanda dünya ve ahiret zenginliğini elde edersiniz. Hastaya okunursa Allah’ın izniyle hasta şifaya kavuşur. Tarla, bağ, bahçe işlerinde uğraşanlar; tohum atarken, ekim, dikim yaparken okursa; bereketli tatlı mahsul alır. Parasını cüzdana koyarken okuyan kişinin parası bereketlenir. Yeni evli kişiler evlerine girmeden kapı eşiğinde okursa saadetli ve mutlu bir evlilik sürerler. Hamile kalmadan önce çokça okuyanın salih evladı olur. Kurak havada okunduğunda yağmur yağmasına vesile olur.

Ettehiyyatü Duası Arapça


التَّحِيَّاتُ لِلَّهِ وَالصَّلَوَاتُ وَالطَّيِّبَاتُ ﴿﴾السَّلامُ عَلَيْكَ أَيُّهَا النَّبِيُّ وَرَحْمَةُ اللَّهِ وَبَرَكَاتُهُ ﴿﴾ السَّلامُ عَلَيْنَا وَعَلَى عِبَادِ اللَّهِ الصَّالِحِينَ ﴿﴾ أَشْهَدُ أَنْ لا إِلَهَ إِلا اللَّهُ ﴿﴾ وَأَشْهَدُ أَنَّ مُحَمَّدًا عَبْدُهُ وَرَسُولُهُ

Ettehiyyatü Duası Türkçe Okunuşu

Allahû Ekber. Ettehiyyâatü lillahi vessalevâatü vettayibâatü esselâmü aleyke eyyühennebiyyü ve rahmetüllâhi ve berakâatühü esselâamü aleynâa ve alâ ıbâadillâhis salihıyn. Eşhedü En lâ İlâhe İllallah ve Eşhedü Enne Muhammeden Abdühû ve Resûlüh.

Ettehiyyatü Duası Anlamı

Her türlü hürmet, salavât (dua) ve bütün iyilikler Allâh-ü Te’âlâ’ya mahsustur. Ey Nebî! Allah’ın selâm, rahmet ve bereketi senin üzerine olsun. Selâm, bizim ve Allah’ın sâlih (doğru hareket eden) kullarının üzerine olsun. Şahâdet ederim ki, Allâh-ü Te’âlâ birdir ve yine şahâdet ederim ki, Muhammed (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) O’nun kulu ve Rasûlüdür.

Ana Sayfa * Tesirli Dualar 

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet

Paranormal Haber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin