Skip to content

Ettehiyyatü Duası Okumanın Faydaları

Namaz kılarken her gün defalarca okuduğumuz Ettehiyyatü duasının saymakla bitmeyen faziletlerinin vardır. Bunlardan sadece birkaçı şunlardır:

Ettehiyyatü Duası Okumanın Faydaları

Bu mübarek dua-i şerif peygamber efendimiz (s.a.v.) Mirac’a çıktığında Rabbimizden kendisine ve ümmetine Miraç hediyesi olarak verilmiştir. Namaz kılarken her gün defalarca okuduğumuz Ettehiyyatü duasının saymakla bitmeyen faziletlerinin vardır. Bunlardan sadece birkaçı şunlardır:

Yemek yaparken okunursa yapılan yemek bereketli ve lezzetli olur. Agresif, huysuz çocuklara okunursa çocuk uysallaşır ve sakin olur. Günde 41 kere okunursa en kısa zamanda dünya ve ahiret zenginliğini elde edersiniz. Hastaya okunursa Allah’ın izniyle hasta şifaya kavuşur. Tarla, bağ, bahçe işlerinde uğraşanlar; tohum atarken, ekim, dikim yaparken okursa; bereketli tatlı mahsul alır. Parasını cüzdana koyarken okuyan kişinin parası bereketlenir. Yeni evli kişiler evlerine girmeden kapı eşiğinde okursa saadetli ve mutlu bir evlilik sürerler. Hamile kalmadan önce çokça okuyanın salih evladı olur. Kurak havada okunduğunda yağmur yağmasına vesile olur.

Ettehiyyatü Duası Arapça


التَّحِيَّاتُ لِلَّهِ وَالصَّلَوَاتُ وَالطَّيِّبَاتُ ﴿﴾السَّلامُ عَلَيْكَ أَيُّهَا النَّبِيُّ وَرَحْمَةُ اللَّهِ وَبَرَكَاتُهُ ﴿﴾ السَّلامُ عَلَيْنَا وَعَلَى عِبَادِ اللَّهِ الصَّالِحِينَ ﴿﴾ أَشْهَدُ أَنْ لا إِلَهَ إِلا اللَّهُ ﴿﴾ وَأَشْهَدُ أَنَّ مُحَمَّدًا عَبْدُهُ وَرَسُولُهُ

Ettehiyyatü Duası Türkçe Okunuşu

Allahû Ekber. Ettehiyyâatü lillahi vessalevâatü vettayibâatü esselâmü aleyke eyyühennebiyyü ve rahmetüllâhi ve berakâatühü esselâamü aleynâa ve alâ ıbâadillâhis salihıyn. Eşhedü En lâ İlâhe İllallah ve Eşhedü Enne Muhammeden Abdühû ve Resûlüh.

Ettehiyyatü Duası Anlamı

Her türlü hürmet, salavât (dua) ve bütün iyilikler Allâh-ü Te’âlâ’ya mahsustur. Ey Nebî! Allah’ın selâm, rahmet ve bereketi senin üzerine olsun. Selâm, bizim ve Allah’ın sâlih (doğru hareket eden) kullarının üzerine olsun. Şahâdet ederim ki, Allâh-ü Te’âlâ birdir ve yine şahâdet ederim ki, Muhammed (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) O’nun kulu ve Rasûlüdür.

Ana Sayfa * Tesirli Dualar 

Soru sor, cevap yaz, yorum yap, kendi hikayeni anlat... Burası senin; istediğini yazabilirsin.