Bela Uzaklaştıran Dua

167
5
(1)

Başa gelmiş herhangi bir beladan korunmak, var olan belayı ise uzaklaştırmak için okunması tavsiye edilen tesirli, bela uzaklaştıran dua.

Bela Uzaklaştıran Dua

Başa gelebilecek herhangi bir beladan kurtulmak için aşağıdaki dua okunur. Bu dua, okunmaya başlanmadan önce başa gelmiş dert ve belaların uzaklaştırılması gayesi ile de okunur. Okunma sayısıyla ilgili sınır kişinin gücüne göredir. Sıkıntı ve musibet halinde aşağıdaki dua okunur.

Yazılışı

Bela Uzaklaştıran Dua
Bela Uzaklaştıran Dua

Okunuşu

Bismillahirrahmanirrahim. La ilahe illallahu ya hayra’l halas Muhammedü’r Rasulullahi bi hakkı Hıdrın ve İlyas ya Fettah ya Fettah. Allahümme’ftah aleyna babe’l hayri bi hakkı inna fetahna leke fethan mubina. Ve yensurekellahu nasren aziza. La ilahe illallahü’l Melikü’l Hakku’l Mübin Muhammedü’r Resullahi sadiku’l va’di’l emin. Bi lutfike ya Rahmanu ve keremike ya Rahime’r-Rahim.

Meali

Allah’tan başka ilah yoktur. Ey kurtarıcıların hayırlısı! Resulün Muhammed (s.a.v.) ve Hızır ve İlyas hakkı için! Ey açıcıların açıcısı Allah’ım! Bana hayırlı kapılar aç. “Ya Muhammed, Büyük fetih, açık fetih sana müyesser olacak, Allah büyük yardımda bulunacak. Allah’tan başka ilah yoktur. O, mülkün hakiki sahibidir. Muhammed resûllerin sadıkıdır. O vadinde güvenilirdir. Lütfet ey keremi ve bağışı bol olan ve merhametlilerin en merhametlisi olan Allah’ım.

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 5 / 5. Oy sayımı: 1

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

  1. […] Bela Uzaklaştıran Dua […]

ParanormalHaber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin