Doğacak Çocuğun Zeki Olması İçin Hakka Suresi

Hakka suresi, yazılıp temiz bir su içerisine bırakılır ve yeni doğan çocuğun ağzına bu sudan sürülürse çocuk ileride çok zeki olur.

Hakka Suresi Faziletleri Sırları - Çocuğun Zeki Olması İçin Dua

Doğacak Çocuğun Zeki Olması İçin

Bu sure, baştan sona kadar yazılır ve hamile olan kadının boynuna takılırsa karnında bulunan yavru her türlü tehlikeye karşı korunmuş olur. Bu surenin yazılıp temiz bir su içerisine bırakılması ve yeni doğan bir çocuğun ağzına bu sudan sürülmesi; ileride çocuğun zeki olmasına tesir eder. Ayrıca bu çocuk çocukluk çağında her türlü tehlikelere karşı da korunmuş olur. Bir kimse bu surenin tamamını zeytinyağı üzerine okuyup küçük çocuğu bu yağ ile yağlarsa hiçbir haşere kendisine zarar veremez. 

Hakka Suresi’nin Fazilet ve Sırları

Resulullah Sallallahü Aleyhi ve Sellem Efendimiz bu sure-i şerif hakkında buyurmuşlardır ki: “Her kim Hakka suresini (vird olarak) okursa Allah Teala, onu (kıyamet gününde) kolay bir hesapla hesaba çeker. [1]Ebu Suud Efendi, Ebû Suud Tefsiri -İrşâdü AklisSelim-, 9/28

Ahiret Mutluluğu İçin

Ahiret mutluluğuna ermek için Hakka suresi 71 defa okunur.

Bedenin Nurlanması İçin

Her kim bu sureyi okursa, başından ayaklarına kadar nur olur.

Düşmanların Şerrinden Korunmak İçin

Bu sureyi okuyanın düşmanı defolur ve düşman şerrinden kurtulur.

Hakka Suresi Hakkında Bilgi

Mekke’de nazil olmuştur. 52 ayettir. İsmini, “kesin gerçek, meydana gelmesi kaçınılmaz olan kıyamet” manasındaki اَلْحَٓاقَّةُ (hakka) kelimesinden alır. Sure ayrıca 12. ayette geçen “belleyici, uyanık” anlamındaki اَلْوَاعِيَةُ (Vâiye) ve 32. âyette geçen “zincir” anlamındaki اَلسِّلْسِلَةُ (Silsile) isimleriyle de anılır. Mushaf tertibine göre 69, nüzul sırasına göre ise 78. suredir.

Dipnotlar

Dipnotlar
1Ebu Suud Efendi, Ebû Suud Tefsiri -İrşâdü AklisSelim-, 9/28
Keşfet