Deniz Yolculuğuna Çıkarken Okunacak Dua: Güvenli ve Huzurlu Bir Seyahat İçin

0
(0)

Deniz yolculuğuna çıkmadan önce okunacak duayı öğrenin! Bu dua denizde güvenli ve huzurlu bir seyahat için oldukça etkilidir. Detaylar için okumaya devam edin.

Peygamber Efendimizin (s.a.v.), ümmetine; deniz ve gemi yolculuklarından önce okumasını tavsiye ettikleri Hud suresinin 41. ayetinde geçen dua.

Hud Suresinin Fazileti

Peygamber Efendimiz (s.a.v.): “Cuma günleri Sure-i Hud’u okuyunuz.” buyurmuşlardır. Hz. Ebu Bekir (r.a.), Resulü Ekrem’e (s.a.v.): “Seni ne ihtiyarlattı?” diye sorunca, Resulü Ekrem (s.a.v.): “Beni Hud, Vakıa, Amme ve İzeş Şemsü Kuvvirat sureleri ihtiyarlattı.” buyurmuşlardır. Yezid bin Eban diyor ki: Bir gece Resulü Ekrem’i (s.a.v.) rüyada gördüm ve ona Hud suresini okudum. Okumayı bitirince Resulü Ekrem (s.a.v.) bana: “Bu sureyi okudun, bunun ağlaması nerede?” buyurdular.

Peygamber Efendimiz, Hud suresi 41. ayeti kerimesi hakkında şöyle buyurmuşlardır: Ümmetimin gemiye bindikleri vakit bu ayeti okumaları, onların hayat emniyetidir.”

Hud Suresi 41. Ayet
Hud Suresi 41. Ayet

Okunuşu ve Anlamı: Bismillahi mecraha ve mursaha, inne rabbi le gafurun rahim. Onun yüzüp gitmesi de durması da Allah’ın adıyladır. Şüphesiz Rabbim çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet

Paranormal Haber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin