Define Bekçisinin Bana Attığı Tokat

0
(0)

Paranormal Hikayeler – T.P.D., define kazısı yaptıkları tümülüste karşılaştıkları tuhaf durumları ve aldığı paranormal uyarının korku veren hikayesini anlatıyor.

Paranormal Hikayeler – Şimdi anlatacağım olay 2008 yılında başımdan geçti. Bir İç Anadolu şehrinde define aramak amacıyla [1]Türkiye toprakları binlerce yıl öncesine dayanan pek çok antik uygarlığa ev sahipliği yaptığı için kaçak tarihi eser ve define avcılığı çok yaygındır. kaçak tümülüs (kral yığması – kral mezarı) açmak üzere yanımdaki iki kişiyle birlikte çalışmaya başladık.

Kazdığımız Yerler Kendi Kendine Kapanıyordu

Hedefimiz 9 metre kadar aşağı inmek idi. Tünel ve mezar odasına ulaşmak için. İlk gün 3 metre kadar indik. Gizliliği sağlamak amacıyla akşamları kazmaya başlıyor, sabahın ilk saatlerinde bırakıyorduk. Kazıya başladığımızın ertesindeki akşam, kazı yaptığımız yere gittiğimde, açtığımız yerin kapanmış olduğunu gördük. Buna bir anlam veremedik ama mecbur tekrar kazmaya başladık. Bu sefer yaklaşık 4 metre kadar aşağı inmeyi başardık. Ancak ertesi gün geldiğimizde, kazdığımız yeri tekrar kapanmış halde bulduk ve mecburen tekrar kazdık.

Define Bekçisinin Uyarısı

O günkü kazı çalışmasından sonra eve gittiğimde, tek kişilik yatağımda soluma dönük biçimde [2]İslam inanışına göre sol tarafa dönük yatmak hoş karşılanmaz. yattım. Rüyamda; kazı yapmakta olduğumuz yerde çalışıyordum. Vurduğumuz son kazma darbesiyle tünele açılan bir delik ortaya çıktı. Deliği genişletip içeri girdiğimde bir yığın altın sikke, yığının yanında; elinde kılıç tutan, derisi kemiklerine yapışmış, kupkuru ama uzun boylu biri vardı. Bir süre karşılıklı bakıştıktan sonra ona “Sen de kimsin?” dedim. O da bana cevaben “Ben buranın bekçisiyim. Sen kimsin?!” dedi. [3]Türkiye’deki yaygın inanışa göre; uzun süre gömülü kalan hazineler cinler tarafından sahiplenilir. Yahut hazineyi gömenler hırsızlardan sakınmak amacıyla gömüyü büyü veya … Continue reading “Ben buranın yeni sahibiyim” dedim.

Oturduğu yerden kalktı. “Buradan uzak dur. Yoksa öleceksin” dedi ve bana sert bir tokat attı. ttığı bu tokatla beraber aniden uyandım. Rüyanın şoku geçtikten sonra, banyoya gidip aynaya baktığımda, yüzümde mosmor parmak izleri duruyordu. Görmüş olduğum bu korkunç rüyanın etkisiyle 1 hafta boyunca evden çıkamadım. Ekipteki arkadaşlar neden gelmediğimi merak edip aradılar. Onlara gördüğüm o aşırı gerçekçi rüyayı anlatıp, artık kazı yaptığımız o yere gitmeyeceğimi, onların da gitmemesi gerektiğini söyledim…

Ana Sayfa * Paranormal Deneyimler 

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Dipnotlar

Dipnotlar
1Türkiye toprakları binlerce yıl öncesine dayanan pek çok antik uygarlığa ev sahipliği yaptığı için kaçak tarihi eser ve define avcılığı çok yaygındır.
2İslam inanışına göre sol tarafa dönük yatmak hoş karşılanmaz.
3Türkiye’deki yaygın inanışa göre; uzun süre gömülü kalan hazineler cinler tarafından sahiplenilir. Yahut hazineyi gömenler hırsızlardan sakınmak amacıyla gömüyü büyü veya tılsımlarla koruma altına almaya çalışırlar. Kaçak define kazısı yapanlar sıklıkla bu türden büyüleri bozması ve cinleri uzaklaştırması için cinci hocalarla beraber çalışırlar.
Keşfet

Paranormal Haber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin