Büyü Nasıl Anlaşılır “İp Yöntemi”

Bir kişide büyü olup olmadığını anlamak için o kişiden dört  parmak uzunluğunda ip alınır veya ayak başparmağından topuğa kadar iplikle ölçü alınır.

Bir kişide büyü olup olmadığını anlamak için o kişiden dört parmak uzunluğunda ip alınır veya ayak başparmağından topuğa kadar iplikle ölçü alınır. Bunların her ikisi de olur. Önce bir kağıt üzerinde o ip ölçülür. Sonra ölçülen iplik, üzerinde büyü veya cin musallatı bulunduğundan şüphelenilen hastanın avucunun içine konulur ve avucu kapatılır ve elini iyice sıkar. Bu haldeyken birazdan aşağıda vereceğimiz  ve azimet okunur. Bu işlemin ardından üzerinde büyü veya cin musallatı olduğundan şüphelenilen kişinin elinden o ip alınır. Geri alınan ip, daha önce ölçü almakta kullanılan ve ipin boyunun üzerinde işaretlenmiş olduğu kağıda konulur. Bu işlemin amacı az önceki ipin boyunun, yapılan uygulama ve okumanın ardından uzayıp uzamadığını ölçmektir. İpin boyu ölçülür: Eğer ip uzamışsa bu durum cin alameti sayılır. İpin boyu kısalmışsa insan şerrine yani büyüye alamet sayılır. Ancak ip, okumadan önceki aynı boyundaysa o kişi üzerindeki (varsa) hastalık doğal bir rahatsızlık demektir.

Üzerinde Büyü Olup Olmadığını Anlamak İçin Okunacak Sure ve Dua

İpliği üzerinde cin musallatı veya büyü olduğundan şüphelenilen kişinin eline koyunca okunacak sure ve azimet ise şu şekilde:

Hümeze Suresi 3 Defa Okunacak

hümeze suresi arapça, hümeze suresi türkçe okunuşu, hümeze suresi türkçe anlamı, meali

Hümeze Suresi Arapça Okunuşu

Hümeze Suresi Türkçe Okunuşu

Bismillahirrahmânirrahîm
Veylül li külli hümezetil lümezeh. Ellezıcemea malev ve addedeh. Yahsebü enne malehu ahledeh. Kella le yümbezenne fil hutameh. Ve ma edrake mel hutameh. Narullahil mukadeh. Elleti tettaliu alel ef’ideh. İnneha aleyhim mü’sadeh. Fi amedim mümeddedeh.

Hümeze Suresinin Türkçe Anlamı, Meali

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla
Mal toplayan ve onu durmadan sayan, insanları arkadan çekiştiren, kaş göz işaretiyle alay eden her kişinin vay haline! O, malının, kendisini ebedileştirdiğini sanır. Hayır! Andolsun ki o, Hutâme’ye atılacaktır. Hutame’nin ne olduğunu sen ne bileceksin? O, Allah’ın, yüreklere işleyen tutuşturulmuş ateşidir. Şüphesiz uzatılmış direkler arasında (bağlı oldukları halde) ateş onların üzerine kapatılacaktır.

Büyü Olup Olmadığını Anlamak İçin Okunacak Dua

Hümeze suresinin okunuşunun ardından aşağıdaki azimet de 3 defa okunur.
“Egsamtü aleyke ya meymunu ya ebanuh en tenzile adla hazal eseri ve tübeyyin ma bisahibihi minel cinni fetavvelhu ve in kane minel insi febgihi ala halihi bihaggi hazihissuratiş şerifeti elvahan elvahan el acel el acel el acel essaah essaah.”

Okuduklarını nasıl buldun?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
Arkadaşlarınla paylaşmak ister misin?
Abone Ol

One Response

  1. ifihasset 18 Ağustos 2019

Düşünceni veya kendi yaşadıklarını yazmak ister misin?

%d blogcu bunu beğendi: