3 Hafta Tok Tutan Simya Macunu

Eski bir simya kitabından tercüme edilmiş ve sadece 1 miskal (4,81 gr.) yendiğinde 3 hafta tok tutan macunun yapılış tarifi.

Bu öyle acayip bir simya macunudur ki bir kimse bu macundan 1 miskal yani 4,81 gr. yemiş olsa 3 hafta kadar yemek ihtiyacı hissetmez. Bu macun o kişiyi 3 hafta tok tutar. Bu macunu yiyen kimsenin yakınları ve tanıyanları bu duruma hayret ederler ve o kişinin iyi haline şahitlik ederler.

3 Hafta Tok Tutan Simya Macunu Yapılışı

3 hafta tok tutan simya tarifinin yapılışı şu şekildedir: Tatlı bademi kabuğundan çıkarıp, saf ve temiz zeytinyağı ile kaynatıp iyice karıştır. Daha sonra taze / yaş menekşe yaprağını bu karışıma ilave ederek tekrar karıştır. Kabın ağzını güzelce kapattıktan sonra, güneş görmeyen soğuk bir mekana koyup, 40 gün beklet.

41. günü bu karışımı alıp, üzerine menekşe koyup karıştırarak güzelce pişir. Pişirdikten sonra üzerine biriken bademin yağını çıkarıp, bu macunu ahu ciğeri ve koyun ciğerini iyice dövdükten sonra ilave et. Ama ilave edilen maddeler bademin üçte biri (3/1) kadar olsun. Böylece bu tertip üzere macun hazırlanmış olur.

Kıtlık Zamanlarında Yenir

Bu macundan bir miskal yani 4,81 gr. yiyen kimse 3 hafta kadar acıkmaz ve açlık hissetmez. Bu macun kıtlık günlerinde yenir ve ayrıca gelen misafirlere ikram edilir. [1]Uyunel Hakaik fis Simya ver Remil vel Havas

Ana Sayfa * Gizli İlimler * Google Haberler’de Takip Et

References

References
1 Uyunel Hakaik fis Simya ver Remil vel Havas
Keşfet

Leave a Reply