Tavsiye Korku Filmi: Dead Center

0
(0)

The Dead Center isimli korku filminin site editörü tarafından yazılmış geniş özeti. Korku filmi severlere tavsiye edilebilecek bir yapım.

The Dead Center filminin konusu: Film; bir gece yarısı şehir hastanesinin morguna bir cesedin getirilmesiyle başlar. Standart morg prosedürlerini izleriz önce. Ceset etiketlenir, otopsisi yapılır ve dondurucuya kaldırılır. Buraya kadar he şey gayet normal  görünmektedir. 

Morgda Canlanan Ceset

Sonra hiç beklenmedik bir şey olur ve morgda; dondurucuda bekleyen ceset aniden canlanır. Şoktadır ve üşümüştür. Bu yüzden morgdan çıkıp bulunduğu yere en yakın birimdeki bir hasta odasına girer. Orada bir battaniyeye sarınır ve yatağa uzanarak ısınmaya çalışır.

Doktor Daniel’in Gizemli Hastası

Doktor Daniel Forrest ise aynı hastanede bir psikiyatr doktoru olarak görev yapmaktadır. Ertesi gün gün hiç beklenmedik bir biçimde, hastane odalardan birinde fazladan bir hasta bulunur. Hasta katatonik haldedir. Dolayısıyla ne konuşabilmekte ve başka herhangi bir tepki verebilmektedir. Bu yüzden psikiyatri koğuşuna sevk edilir. Nihayetinde kendine geldiğinde Doktor Daniel hastayla ilgilenir. 

Hasta nihayet kendine gelip konuşabilmeye başladığında hafızasını da kaybetmiş olduğu anlaşılır. Doktor Daniel yavaş yavaş hastayı konuşturup, durumu tanımlamaya çalışırken hastadan daha önce öldüğü ve bir şekilde geri geldiği bilgisini öğrenir. Tabii böyle bir durum mantıksız olduğu için ve tam da psikiyatri bölümünün ilgi alanına giren olası mental rahatsızlıklarla alakalı ola bileceği için Psikiyatri Doktoru olan Daniel araştırmalarını hipnoz yöntemiyle daha da derinleştirmeye karar verir.

Kayıp Cesedin Peşindeki Bir Başka Doktor

Bu arada aynı hastanede görev yapan adli inceleme uzmanı Doktor Edward Graham da kayıp cesedin peşine düşmüştür. Film süresince Doktor Edward’ın kayıp cesetle ilgili araştırmalarını da izleriz eş zamanlı olarak. Doktor Graham, bir şekilde kayıp cenazenin izini sürerek; öldüğü otel odası, yangında harap olmuş evi, sonrasında ise çocuklarıyla birlikte ölmeden önce yanına yerleştiği babasına ulaşır. Burada cesedin sahibin gazete arşivini görür. Odasının duvarları İstanbul da dahil olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde gerçekleşen esrarengiz toplu ölüm haberlerini veren kupürlerle doludur. Ve bir de bu ölümlere yol açtığını düşündüğü doğaüstü bir yaratığa ait araştırma notlarıyla…

Açıklanamayan Doğaüstü Ölümler

Doktor Daniel ise kimliksiz hastasıyla kurduğu iletişim sürecinde; hastanın kendi içinde giderek güçlenen bir doğaüstü yaratıktan kurtulmak için intihar ettiğini ama bu yaptığının onu daha güçlendirdiğini, yaratığın kendisine cinayetler işlettiğini söylediğine şahit olur. Bütün bu süreç sırasında hastanede gerçekten de bazı açıklanamayan tuhaf bazı ölüm vakalarının gerçekleştiği görülür. Doktor Daniel başlarda bu iddiaları akli dengesizlik belirtileri olarak görse de kendisinin de hastayla yaşadığı bir deneyim sonucunda dünyanın ne kadar büyük bir tehlike içinde olduğunu anlar.

2018 senesinde vizyona girmiş olan filmin yönetmenliğini ünlü yönetmen isim Billy Senese yapmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Shane Carruth, Poorna Jagannathan, Jeremy Childs, Bill Feehely gibi isimler yer almaktadır. The Dead Center filmi toplam süre olarak 1 saat 32 dakika boyunca ekranda kalmaktadır. The Dead Center filmi IMDb tarafından ise 5.6 puan almayı başaracaktır.

Sinan Özgenç

The Dead Center 2018 Youtube Fragmanı

The Dead Center – Youtube Fragmanı İzle

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet