Yaraların Çabuk İyileşmesi İçin Dua

1
(1)

Aşağıdaki 2 ayet; yaraların iyileşmesi yanında ruhani hastalıklarda, her çeşit korku, evham ve benzeri hastalıklarda çok faydalı ve tesirlidir.

Harici Yaraların Çabuk İyileşmesi İçin

Temiz bir tabak içine Al-i İmrân Suresi’nin 154. Ayeti olan: “Sümme enzele aleyküm min ba’dil ğammi” ayeti ile Fetih Suresi‘nin son ayeti olan “Muhammedün rasulullâh” ayet-i kerimesini sonuna kadar yazıp zeytinyağı ile silip vücudun haricinde görülen yaralara sürülürse yaraların kısa zamanda iyileştiği görülür.

Yaraların Çabuk İyileşmesi İçin Ali İmran 154

Yaraların-Çabuk-İyileşmesi-İçin-Ali-İmran-154
Yaraların Çabuk İyileşmesi İçin Ali İmran 154

Okunuşu: Śumme enzele ‘aleykum min ba’di-lġammi emeneten nu’âsen yaġşâ tâ-ifeten minkum(s) ve tâifetun kad ehemmet-hum enfusuhum yazunnûne bi(A)llâhi ġayra-lhakki zanne-lcâhiliyye(ti) (s) yekûlûne hel lenâ mine-l-emri min şey/-(in)(k) kul inne-l-emra kullehu li(A)llâh(i)(k) yuḣfûne fî enfusihim mâ lâ yubdûne lek(e)(s) yekûlûne lev kâne lenâ mine-l-emri şey-un mâkutilnâ hâhunâ(k) kul lev kuntum fî buyûtikum leberaze-lleżîne kutibe ‘aleyhimu-lkatlu ilâ medâci’ihim(s) veliyebteliya(A)llâhu mâ fî sudûrikum veliyumehhisa mâ fî kulûbikum(k) va(A)llâhu ‘alîmun biżâti-ssudûr(i).

Anlamı: Sonra o kederin arkasından Allah size bir güven indirdi ki, (bu güvenin yol açtığı) uyuklama hali bir kısmınızı kaplıyordu. Kendi canlarının kaygısına düşmüş bir gurup da, Allah’a karşı haksız yere cahiliye devrindekine benzer düşüncelere kapılıyorlar, «Bu işten bize ne!» diyorlardı. De ki: İş (zafer, yardım, herşeyin karar ve buyruğu) tamamen Allah’a aittir. Onlar, sana açıklayamadıklarını içlerinde gizliyorlar. «Bu işten bize bir şey olsaydı, burada öldürülmezdik» diyorlar. Şöyle de: Evlerinizde kalmış olsaydınız bile, öldürülmesi takdir edilmiş olanlar, öldürülüp düşecekleri yerlere kendiliklerinden çıkıp giderlerdi. Allah, içinizdekileri yoklamak ve kalplerinizdekileri temizlemek için (böyle yaptı). Allah içinizde ne varsa hepsini bilir.

Yaraların Çabuk İyileşmesi İçin Fetih Suresi 29. Ayet

Yaraların Çabuk İyileşmesi İçin Fetih Suresi 29. Ayet
Yaraların Çabuk İyileşmesi İçin Fetih Suresi 29. Ayet

Okunuşu: Muhammedun rasûlu(A)llâh(i)(c) velleżîne me’ahu eşiddâu ‘alâ-lkuffâri ruhamâu beynehum(s) terâhum rukke’an succeden yebteġûne fadlen mina(A)llâhi ve ridvânâ(en)(s) sîmâhum fî vucûhihim min eśeri-ssucûd(i)(c) żâlike meśeluhum fî-ttevrât(i)(c) ve meśeluhum fî-l-incîli kezer’in aḣrace şat-ehu feâzerahu festaġleza festevâ ‘alâ sûkihi yu’cibu-zzurrâ’a liyaġîza bihimu-lkuffâr(a)(k) va’ada(A)llâhu-lleżîne âmenû ve ’amilû-ssâlihâti minhum maġfiraten ve ecran ‘azîmâ(n).

Anlamı: Muhammed Allah’ın elçisidir. Beraberinde bulunanlar da kâfirlere karşı çetin, kendi aralarında merhametlidirler. Onları rükûya varırken, secde ederken görürsün. Allah’tan lütuf ve rıza isterler. Onların nişanları yüzlerindeki secde izidir. Bu, onların Tevrat’taki vasıflarıdır. İncil’deki vasıfları da şöyledir: Onlar filizini yarıp çıkarmış, gittikçe onu kuvvetlendirerek kalınlaşmış, gövdesi üzerine dikilmiş bir ekine benzerler ki bu, ekicilerin de hoşuna gider. Allah böylece onları çoğaltıp kuvvetlendirmekle kâfirleri öfkelendirir. Allah onlardan inanıp iyi işler yapanlara mağfiret ve büyük mükâfat vâdetmiştir.

Dahili Yaraların Çabuk İyileşmesi İçin

Eğer yaralar vücudun içinde ise o zaman ayetleri yağla değil, mümkünse zemzemle, değilse gülsuyu ile bu da mümkün değilse menba veya yağmur suyu ile silip bir sürahiye konur. Üzerine her iki ayet de 28 kere okunduktan sonra bu sudan üç gün içilir. Bu uygulama hastalığın derecesine göre üç veya beş kere tekrarlanır.

Tıbbi Tedavi Yöntemleri

Bu iki ayeti kerime ruhani hastalıklarda, her çeşit korku, evham, hayal görme ve benzeri hastalıklarda çok faydalı ve tesirlidir. Ancak bu yazılanlar demek değildir ki maddi tedavi terk edilsin, doktora gidilmesin. Asla! Nasıl ki lokomotif bir tekerlek üzerinde yürümüyorsa birçok hastalık da tek yoldan tedavi edilmez. Belki tıbbın aciz kaldığı ve henüz tedavisi gelişmemiş hastalıklar müstesna. Maddiyat ve maneviyat ikiz kardeştirler. Ne birisi terk edilebilir ne de diğeri. İhmalin devlete bile zararı vardır. Küçük bir ihmal büyük felaketlere sebebiyet verebilir. Bu sebeple insanlar daima tedbirli ve ihtiyatlı olmalıdırlar.

Ayetlerin 28’er Kere Okunmasının Sebebi

Her iki ayetin 28’er kere okunmasının sebebi; her iki ayette de 28 harfin tamamının bulunmasındandır. Ve Kuranı Kerim‘de de 28 harf cemi bu iki ayeti kerimeden başka ayette yoktur. Bu ayetler çok kimse tarafından pek çok kere denenmiş ve faydası görülmüştür.

Ana Sayfa * Tesirli Dualar 

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 1 / 5. Oy sayımı: 1

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet
  1. […] Her Türlü Yara İyileşmesi İçin DuaHastalara Şifa Veren DualarHer Derde Deva Tesirli Dualar   Article "tagged" as: Bulaşıcı Hastalıklardan Korunmak İçinÖnce Tedbir Sonra Tevekkül   Categories: Gizli İlimlerManşet view more articles […]

  2. […] Yaraların Çabuk İyileşmesi İçin Dua * Google Haberler’de Takip Et […]

Paranormal Haber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin