Günahların Affı için En Etkili Dua ve Zikirler

0
(0)

Günahları affettiren dua ve zikirler nelerdir? Bu makalede, günahların affı için okunabilecek dualar ve zikirler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Denizlerin köpüğü kadar çok bile olsalar okunduklarında günahları affettiren dua ve zikirleri haber veren hadisi şerifler.

Denizlerin Köpüğü Kadar Günah Affetiren Dua ve Zikirler

Ebu Hüreyre‘den (r.a.) rivayet edilen bir hadiste Allah Resulü şöyle buyurmuşlardır:

“Her kim namazdan sonra 33 defa “Sübhanellah”, 33 defa “Elhamdülillah”, 33 defa “Allahü ekber” der, yüzüncüyü de “La ilahe illellahu vahdehu la şerike leh, lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve ala külli şey’in kadir” diyerek tamamlarsa denizlerin köpüğü kadar günahı olsa mağfiret olunur.

Sabah ve Akşam 100 Defa

Yine Ebu Hüreyre’den rivayet edilen bir hadisi şerifte, Peygamber Efendimiz (s.a.v.) şöyle buyurmuşlardır: Sabah ve akşam 100 defa “Sübhanellahi ve bihamdihi” diyen kimsenin günahları, denizlerin köpüğünden çok bile olsa affedilir.

Sadece 1 Kere Okunsa

Abdullah B. Amr b. As’dan (r.a.) rivayet edilen bir hadisi şerifte, Peygamber Efendimiz (s.a.v.) şöyle buyurmuşlardır: Her kim “La ilahe illellahü vallahü ekber ve la havle ve kuvvete illa billahil aliyyil azıym” derse günahları denizlerin köpüğünden çok bile olsa mağfiret olunur.

Farz Namazlardan Sonra 100 Defa

Ebu Hüreyre’den (r.a.) rivayet edilen bir hadiste Hazreti Peygamber (s.a.v.) şöyle buyurmuşlardır: Farz namazlardan sonra 100 defa Sübhanellah, 100 defa La ilahe illallah, 100 defa da Allahü ekber diyen kimsenin günahları, denizlerin köpüğünden çok bile olsa mağfiret edilir.

Sabah Namazından Sonra 100 Defa

Ebu Hüreyre’den (r.a.) rivayet edilen bir hadiste Peygamber Efendimiz (s.a.v.) şöyle buyurmuşladır: Sabah namazının ardından 100 defa Sübhanellah, 100 defa La ilahe illallah, 100 defa da Allahü ekber diyen kimsenin günahları, denizlerin köpüğünden çok bile olsa mağfiret edilir.

Akşam Eve Varınca 1 Kere

Yine Ebu Hüreyre’den (r.a.) rivayet edilen bir başka hadisi şerifte ise Peygamber Efendimiz (s.a.v.) şöyle buyurmuşlardır: Akşam eve vardığı zaman La ilahe illallahü vahdehu la şerike leh, lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve ala külli şey’in kadiyr ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azıym. Sübhanellahi vel hamdü lillahi ve la ilahe illallahü vallahü ekber diyen kimsenin denizlerin köpüğü kadar günahı olsa affedilir.

2 Rekat Kuşluk Namazı

Muaz b. Enes’ten (r.a.) rivayet edilen hadiste Peygamber Efendimiz (s.a.v.) şöyle buyurmuşlardır: Sabah namazını bitirdikten sonra namaz kıldığı yerde kerahet vakti çıkıncaya kadar oturup, zikir ve dua ile meşgul olarak 2 rekat kuşluk namazı kılan kimsenin günahları denizlerin köpüğünden çok bile olsa mağfiret olunur.

Sabah ve İkindi Namazlarından Sonra

Muaz B. Cebel’den (r.a.) rivayet edilen bir hadiste Resulü Ekrem (s.a.v.) Efendimiz şöyle buyurdular:

Sabah ve ikindi namazından sonra 3 defa Estağfirullahel azıymellezi la ilahe illa hüvel hayyül kayyumü ve etubü ileyh. (Anlamı: Kendisinden başka hak ilah olmayan, ezeli hayat ile dipdiri olup, yarattıklarını her an gözetip duran yüce Allah’tan mağfiret diler, ona sığınırım.) diyen kimsenin günahları denizlerin köpüğü kadar olsa mağfiret olunur.

Cuma Sabah Namazından Önce

Hz. Enes’ten (r.a.) rivayet edilen bir hadisi şerifte ise şöyle buyurulmuştur: Cuma günü sabah namazından önce 3 defa Estağfirullahel azıymellezi la ilahe illa hüvel hayyül kayyumü ve etubü ileyh diyen kimsenin günahları affolunur.

Musafaha Günahları Günahları Kuru Yapraklar gibi Döker

Ebu Said El Hudri’den (r.a.) rivayet edilen bir hadiste şöyle buyrulmuştur: Müslüman bir kimse din kardeşi ile karşılaştığında musafaha yapmak için onun elini tutarsa şiddetli rüzgarın estiği bir günde ağacın kuru yapraklarının dökülmesi gibi her ikisinin de günahları dökülür. Bu iki kimsenin günahları denizin köpüğü kadar olsa bile mağfiret olunur.

Her Namazdan Sonra 100 Kere

Ebu Zerr El Gıfari’den (r.a.) rivayet edilen bir hadiste şöyle denilmiştir: Her kim “Allahü ekber ve sübhanellahi vel hamdü lillahi ve la ilahe illellahü vahdehü la şerike leh ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azıym”den ibaret olan bu kelimeleri 100’er defa okursa günahları denizin köpüğü kadar çok bile olsa mağfiret olunur.

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet

Paranormal Haber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin