Evliyaların Dilek Duası

86
0
(0)

Muhtelif rivayetlere göre “Evliyaların Dilek Duası” olarak anılan bu dua ile Hz. İsa‘nın (a.s.) ölüleri dirilttiği dahi vaki olmuştur.

Muhtelif rivayetlere göre: Hz. İsa (a.s.) bu mübarek duayı okur, ölüleri diriltirdi. Haceti veya bir dileği olan sabah namazını kıldıktan sonra kıbleye karşı oturur da bu duayı yüz defa okursa dileği gerçekleşir. Cenabı Hakkın veli kullarından olan Süleyman bin Mukatil Hazretleri şöyle buyurmaktadır: Kim bu duayı sabah namazından sonra yüz kez okuyup Cenabı Hak’tan dilekte bulunur da Allah onun dileğini vermezse ben Süleyman bin Mukatil’e lânet eylesin.” Öyle ise bu duayı hiç tereddüt etmeden; içten, samimiyetle okuyup Cenâbı Hakka tevekkül etmeliyiz.

Evliyaların Dilek Duası

Evliyaların Dilek Hacet Duası - Tesirli Dualar
Evliyaların Dilek Hacet Duası – Tesirli Dualar

Okunuşu: Bismillâhirrahmânirrahîm. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm. Allahümme innî es’elüke Yâ Kadîmu Yâ Dâimü Yâ Ferdü Yâ Vitru Yâ Ehadü Yâ Samedü Yâ Hayyü Yâ Kayyumü Yâ zel celâli vel ikrâm Fein tevellev fekal hasbiyallahü lâ ilâhe illâ hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşiv azim.

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

  1. EREN says

    güve rabbül arşiv azim * YANLIŞ YAZILMIZ HÜVE RABBÜL ARŞİL AZİYM OLMASI LAZIM BENCE BİRAZ DİKKAT EDELİM KAŞ YAPALIM DERKEN GÖZ ÇIKARMAYALIM

ParanormalHaber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin