Skip to content

Zeka ve Hafızayı Açmak İçin Esmaül Hüsna Duası

Zeka ve hafızayı arttırmak için okunacak Esmaül Hüsna duası hakkında bilgi veren makale. Bu esmayı sürekli okuyan kimse unutkanlıktan ve anlama zorluğundan kurtulur. Zeka ve hafızası açılır, hiçbir şeyi unutmaz.

El Muhsi Esması

Allah Teala’nın bu mübarek esması “İlmi ile her şeyi sayan, büyük küçük hiçbir şey gözünden kaçmayan” anlamına sahiptir. El Muhsi esmasının zikir adedi 148, zikir saati Güneş, zikir günü ise pazardır.

Zeka ve Hafızayı Açmak İçin Dua - El Muhsi Esması
Zeka ve Hafızayı Açmak İçin Dua – El Muhsi Esması

Zeka ve Hafızayı Açmak İçin

El Muhsi esmasını sürekli okuyan kimse unutkanlıktan ve anlama zorluğundan kurtulur. Zeka ve hafızası, açılır hiçbir şeyi unutmaz.

Kötü Ahlaktan Kurtulmak İçin

El Muhsi esmasını okumaya devam eden kişi iffetine ve ismetine karşı daha duyarlı dikkatli olur. Ayrıca her türlü kötü ahlaktan kurtulur.

Matematiğini Geliştirmek İçin

Bu esmayı okumaya devam eden kimsenin matematik becerisi gelişir.

İstediğin Kişiyi Emrin Altına Almak İçin

El Muhyi esması kalplere tesir etmekte etkilidir. 20 lokma ekmeğe 20’şer kere okuyup, dilediğine yedirirse emri altına girer. Bu ismi La ilâhe illallâhü l Muhsi şeklinde okumak daha makbul ve tesir bakımından da önemlidir.

Kıyamet Günü Hesabın Kolay Olması İçin

Cuma geceleri 1.000 kez okuyanlara kıyamet günü, hesap vermenin kolay olacağı ve kitabının sağ taraftan verileceği rahmeti ilahiyyeden ümit edilmektedir.

Bedensel Hastalıklara Şifa

Bu ismi zikreden vücudundaki hastalıklardan şifa bulur .

Kayıp Eşyayı Bulmak İçin

Bir şeyini kaybeden kimse “Ya Cami en nasi liyevmin la raybe fiihi icma ala dalleti” diye dua etse kaybettiği şeyi bulur.

Ana Sayfa