Zina Arzusundan Kurtulmak İçin Etkili Dualar ve Yapılması Gerekenler

0
(0)

Zina arzusundan kurtulmak için etkili dualar ve yapılması gerekenler bu makalede! Zina ile mücadele etmek ve doğru yolu bulmak için ipuçları ve tavsiyeler.

Zina arzusunu öldürmek, bu kötü zaaftan kurtulmak için Seyyid Muhammed Hakkı Hazretleri’nin Hazinet-ül Esrar adlı eserinde verilen tesirli dua formülü.

Zina Arzusu Terk İçin Yazılacak Ayet

Zina Arzusunu Öldürmek İçin Dua ve Yapılması Gerekenler - Maide Suresi Ayet 1
Zina Arzusunu Öldürmek İçin Dua ve Yapılması Gerekenler – Maide Suresi Ayet 1

Zina eden bir kadın veya erkeğin, bu kötü huyundan vazgeçmesi için aşağıdaki ayeti kerime (Maide Suresi, 1. Ayet) zina eden kişinin elbisesinin bir bölümüne yazılır ve üzerine de 70 defa okunur. Okunuşu: Yâ eyyuhâ-lleżîne âmenû evfû bil’ukûd(i)(c) uhillet lekum behîmetu-l-en’âmi illâ mâ yutlâ ‘aleykum ġayra muhillî-ssaydi veentum hurum(un)(c) inna(A)llâhe yahkumu mâ yurîd(u). Meali: Ey iman edenler! Akitlerinizi yerine getirin. İhramlı iken avlanmayı helâl saymamanız kaydıyla, okunacak (bildirilecek) olanlardan başka hayvanlar, size helâl kılındı. Şüphesiz Allah istediği hükmü verir.

Zina Arzusunu Öldürmek İçin Okunacak Dua

Zinayı Terk İçin Okunacak Dua
Zinayı Terk İçin Okunacak Dua

Maide suresinin 1 ayeti kerimesi, gerektiği şekilde yazılıp, adedince okunduktan sonra yukarıdaki dua okunur. Anlamı şu şekildedir: Allah’ım! Şu yüce âyetin hürmetine falan kızı/oğlu falânın kalbinden zinâ, kayma, yanlış yola sapma duygusunu sil.. Faan oğlu/ falanın da gönlünden aynı duygulan sil… Onun içini de dışını da övülmeye lâyık ahlâkla süsle; yüce ahlâk sâhibi olan Peygamberimiz Muhammed (SA.V.) hürmetine… Dostların, seçkin kulların hepsinin tertemiz güzel ahlâkları hürmetine… Çünkü sen dilediğini en uygun şekilde yapansın.. Çünkü sen merhamet edenlerin en çok merhamet edicisisin!

Defin Sırasında Okunacak Dua

Bu dua da edildikten sonra üzerine ayet yazılı olan elbise parçası, kime ait olduğu bilinmeyen bir kabre gömülür. Defin işi yapılırken de aşağıdaki dua okunur. Anlamı: Allah’ım! Falan kızı/oğlu falanın gönlünden zina fiilini ve zina sevgisini yerilecek ölçüde olan bu kötü ahlakı öldürüp sil. – Bu takdirde zinaya karşı olan ilgi, kötü ahlaka karşı olan alaka; o kişinin kalbinden ayrılır. Allah’ın lütfu ve yardımıyla o zaaf gönüllerden silinir. [1]Seyyid Muhammed Hakkı, Hazinet-ül Esrar

Zina Arzusunu Öldürmek İçin Dua
Zina Arzusunu Öldürmek İçin Dua

Ana Sayfa 

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Dipnotlar

Dipnotlar
1Seyyid Muhammed Hakkı, Hazinet-ül Esrar
Keşfet