Yılan Isırıklarının Müptelası: Bill Haast

6
5
(1)

Bill Haaste, bağışıklık kazanmak için çeşitli yılan türlerinin zehrini kendine enjekte etti. Bu vakaların 20’si neredeyse ölümcüldü ve birçoğu ellerinde çeşitli yara izleri bıraktı.

7 yaşında ilk bahçe yılanını eline aldığı 1917 yılından bu yana elinden 3 milyondan fazla yılan geçti. Türleri keşfetme arzusu, okulu bırakmasına ve yılan gösterileri düzenleyen bir eğlence şirketine katılmasına neden oldu.

Haast, 1947 yılında Miami’de yılanlarla deneyler yaptığı, zehirlerini akıttığı ve çeşitli araştırmalar yürüttüğü serpentarium’u açtı. Haast bu araştırmaları sayesinde, panzehir üretmek için zehirden elde ettiği özlerle 6.000’den fazla insanın yılan ısırıklarından iyileşmesine yardımcı oldu. Resmi bir eğitimi olmasa bile Kuzey Amerikalı, yılan bilimi ve zehirlerin çıkarılması konusunda mükemmel bir hakimiyete sahipti.

Kendini Yılan Adam ilan eden bu kişi, birçok farklı engerek türüne karşı antikorlara sahipti ve 21 farklı olayda sürüngenler tarafından ısırılan insanlara kan nakli yaparak hayatlarını kurtarmayı başardı.

Bununla birlikte, bazı zehirlerin multipl skleroz ve artrit gibi hastalıkları bile önleyebileceğini fark etti. Kendisine her gün enjekte ettiği bu zehirlerin, 100 yaşına altın sağlıkla ulaşmasının sorumlusu olacağına inanıyordu.

Haast, kariyeri boyunca halkı yılanlar hakkında eğitmeyi ve onlarla ilgili yaygın korkuları ortadan kaldırmayı amaçladı. Bu hayvanları anlamanın, onların korunması ve hayat kurtaran panzehirlerin geliştirilmesi için çok önemli olduğuna inanıyordu. Haast’ın çalışmaları herpetoloji ve yılan ısırığı tedavisindeki ilerlemelere önemli ölçüde katkıda bulundu.

Ne yazık ki Bill Haast 2011 yılında 100 yaşında hayata veda etti ve ardında yılanlara adanmışlık ve tutku dolu bir miras bıraktı. Yılan araştırmaları ve zehirli yılanlarla mücadele üzerindeki etkisi bugün hala kabul görmektedir.

Addicted to Snake Bites: Bill Haast – Read Online

paranormalhaber.com

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 5 / 5. Oy sayımı: 1

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

ParanormalHaber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin