Yerli Korku Filmi: Bezmi Ezel

“…Çok tehlikeli bir cin kabilesi Yasemin’e musallat olmuştur. Bütün bulgular babası İshak’ı işaret etmektedir. Babası İshak’ın geçmişindeki büyük sır, yıllar sonra onu ele geçirmiştir…”

Yerli Korku Filmi Bezm-i Ezel’in Konusu

Cinlerin musallat olduğu bir kızın çare ararken kendini yeniden doğduğu köyde bulmasını konu alan yerli korku filmi “Bezm-i Ezel” adlı filmin konusu şöyle: 

Yasemin ve Mustafa İzmir’de ikamet eden aynı evi paylaşan, farklı dinlere mensup olduklarına aldırış etmeden birlikte olmayı başarmış iki sevgilidir. Yasemin’in sıradan hayatı gördüğü rüya ile bir anda kabusa dönmüştür. Ard arda yaşadığı paranormal olaylar onu büyük bir bunalıma sokar. Mustafa olan biten her şeyi hafife alarak Yasemin’i rahatlatmaya çalışır ancak içten içe sevdiği kadın için endişelenmektedir.

Yasemin çareyi ibadet ettiği kilisenin din görevlisinde arar. Din görevlisi papaz Yasemin’e yardım etmek istese de bu konuda çaresiz kalır. Yaşanan olayları yorumlayan papaz Müslüman bir din adamından yardım almalarını önerir. Yasemin bu fikre başta oldukça karşı çıksa da çaresiz kabul eder.

Mustafa, arkadaşı Serdar aracılığı ile Mansur Hoca’ya ulaşır. Mansur Hoca çevresi tarafından saygı gören, fikirlerine değer verilen biridir. Halk arasında cinci hoca olarak bilinen insanlardan oldukça farklı bir profil çizmektedir. Mansur Hoca, yaşananları dinledikten sonra Yasemin’e yardım etmeye karar verir. Yasemin kendi dininin inançları ışığında hareket etmek ister ancak kendisini bir anda islami ritüellerin içinde bulur.

Mansur Hoca’nın uzun uğraşlar sonucunda ulaştığı sonuçlar Yasemin’i dehşete düşürür. Çok tehlikeli bir cin kabilesi Yasemin’e musallat olmuştur. Bütün bulgular babası İshak’ı işaret etmektedir. Babası İshak’ın geçmişindeki büyük sır, yıllar sonra onu ele geçirmiştir. Sırrı çözmek için büyük mücadele veren Mansur Hoca bütün gayreti ve ilmini İshak’ın sırrını çözmek için harcar. Yasemin büyük tehlike altındadır. Bu korku dolu yol, doğduğu köye kadar uzanacaktır.

Türk Korku Filmi: Bezmi Ezel

Çekimleri İzmir’in Buca ve Torbalı ilçelerinde gerçekleştirilen yerli korku filmi “Bezm-i Ezel”in yönetmenliğini Aykut Can Demirel üstlenmiş. Senaryosunu Oğuz Tosun’un kaleme aldığı filmin çekimlerinin bir kısmı da Buca’daki tarihi Baptist Kilisesi’nde yapılmış.

Görsel efektlerini Serkan Dinç’in, makyaj tasarımını Gizem Keskin ile Mukaddes Dinçer’in gerçekleştirdiği yerli korku filminin, sanat yönetmeni Elif Doğan. Filmin görüntü yönetmenliğini ise Hamza Baş ile Aykut Demircan üstlenmiş.

Yerli korku filmi Bezm-i Ezel’in oyuncu kadrosu ise şöyle: Ebru Eker, Berkan Tutu, Buğrahan Kirişoğlu, Hakan Tutu, Hüseyin Başlı, Talat Yavaş, Ceylan Ay ve Nilüfer Başlı.

Yerli Korku Filmi Bezm-i Ezel Full İzle – Youtube

https://youtu.be/eWgYGtr9Los

Yerli Korku Filmi Bezm-i Ezel Fragman – Youtube

Okuduklarını nasıl buldun?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Arkadaşlarınla paylaşmak ister misin?
Abone Ol

Düşünceni veya kendi yaşadıklarını yazmak ister misin?