Yenilmez Olmak İçin Havas Uygulaması

285
4.3
(6)

Yenilmez olmak için havas uygulaması, İslam’da yaygın olarak bilinen ve uygulanan bir tür mistik yöntemdir. Bu yöntemde, belirli ayetler ve dualar okunarak kişinin kendisine güç ve koruma kazandırması amaçlanır. Peki, yenilmez olmak için havas uygulaması nasıl yapılır? Hangi ayetler kullanılır? Bu uygulamanın faydaları ve zararları nelerdir? Bu makalede, bu soruların cevaplarını bulabilir ve yenilmez olmak için havas uygulaması hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ahmet İbni Ali İbni Yusuf el-Buni, ilmi havas ve gizli ilimlerin en büyük üstatlarından biridir. “Lem-atunnuraniye fi da’vatı rabbaniyye” adlı kitabında (genellikle Risale-i Buni olarak anılır), davetleri sunmuş ancak sırlarını açığa çıkarmamıştır. Ancak, bu davetleri okuyanlar, büyük sırlara kolayca erişebilecekleri için hiçbir zaman gaflete düşmemelidirler. Kitabın el yazmasını bir Mekkeli ustadan aldıklarını ve çok yararlandıklarını belirtmişlerdir.

El-Buni’ye göre, Cenab-ı Hak aylara, haftalara, günlere ve hatta saatlere bazı özellikler ve havaslar vermiştir. Bazı saatlerde, bazı duaları, davetleri ve hatta esma-i ilahileri okumanın büyük faydaları olabilir. Bu sebeple, dervişlere bu duaların okunmasını şiddetle tavsiye etmektedir.

Bileği Bükülmez Biri Olmak İçin Havas Daveti

Birinci davetin okuma vakti Pazar günü evvelki saat (sabah saat 6) tir. Güneş saati. Daveti şerif budur:

Yenilmez Olmak İçin Havas Uygulaması
Yenilmez Olmak İçin Havas Uygulaması
Yenilmez Olmak İçin Havas Uygulaması

Okunuşu: Rabbi agmisni fi bahri nuri heybetike hatta ahruce minhü vefi veçhi şu-a-atü heybetin tehtafü ebsaral hasidiyne minel cinni vel-insi feta’mihim biremyi sihamil hasedi anni fi kırtasi ni’metike aleyye vahcubni anhüm bihicabinnuril lezi batinühünnur vezahiruhünnar es-elüke bi-ismikennur vevechikennur ya nurannur entahcubni fi nuri ismike binuri ismike hicaben yemne-uni min külli naksin yumazicü minni cevheren ev aradan inneke nurul külli vemünevvirul külli binurike ya nurannur.

Bu daveti şerifin havvâsı: Hemen yeni bir abdest alıp 2 rekât namaz kılıp bu daveti şerifi 48 defa oku.
Bu daveti şerifi okuduktan sonrada buna münasip olan ayeti kerimeyi de 48 defa oku, bu ayeti kerime dahi 48 kelimeden oluşuyor, buradaki sırrı iyi anla. Münasip olan ayeti kerime budur (Bur suresi, 35. ayet) :

Related Posts

Paranormal Haber * Wiki / Havas

Okunuşu: Allahu nurus semavati vel ard, meselu nurihi ke mişkatin fiha misbah, elmisbahu fi zucaceh, ezzucacetu ke enneha kevkebun durriyyuy yukadu min şeceratim mubaraketin zeytunetil la şerkiyyetiv ve la ğarbiyyetiy yekadu zeytuha yudi’u ve lev lem temseshu nar, nurun ala nur, yehdillahu li nurihi mey yeşa’ ve yadribullahul emsale lin nas vallahu bi kulli şey’in alîm.

Okuyan Nura Gark Olur

Eğer bir kimse bu ayeti kerimeleri dediğimiz şartlar üzere halvet (ıssız) bir yerde gözleri kapalı olarak okusa hemen ol vakitte kalbine inen nuru ilahiyeye şahit olur. Eğer bu daveti şerifi bu ayeti kerime ile beraber her türlü günahlardan sakınarak okumaya devam etseler bedeni cesedi ve kalbi hâsılı kendisi nura gark olur.

Okuyanın Kalp Gözü Açılır

Halvette (yalnızken) bu şekil üzere okumaya devam etseler kalp gözü kısa zamanda açılır melekût âlemini görür, ehli keşif olurlar.

Üzerinde Taşıyıp Okuyan Yenilmez Olur

Amma okuma işi bitince efendimize dahi 1.000 defa salavatı şerife okumalıdır. Eğer bunları yazıp tazim ve hürmetle (daima abdestli olarak) taşısalar ve okumayada devam etseler hem bedenen hem de ruhen çok kuvvetli olurlar, kimse bileğini bükemez, Cenabı Hakk o kuluna hem âlemi ulvide hem de âlemi süflide heybet verip cümle düşmanlarını kahru perişan eder.

Tatbik Edenin Zeka ve Hafızası Açılır

İnsanın başında olan hastalıklara dahi şifadır. Eğer yukardaki ayeti kerimeyi adedince okuyup sonrada bir temiz tabağa zağferan ve gül suyu ile yazıp her gün bununla iftar etseler C.hakk o kişinin göğsünü genişletir aklı ve fikri ziyade kuvvetli olur, hafızası sağlam olur duyduğunu unutmaz olur, daima ferah olur, rızkı malı ve mülkü artar, eğer zengin ise malı ve mülkü kendisine mübarek olur daim olur. (Kaynak: Ahmet İbni Ali İbni Yusuf el-Buni, Risale-i Buni)

Yenilmez olmak için havas uygulaması, İslam’da gizli ilimlerden biri olarak kabul edilen ve belirli ayetler ve dualar okunarak kişinin kendisine güç ve koruma kazandırması amaçlanan bir yöntemdir. Bu yöntemin nasıl yapılacağı, hangi ayetlerin kullanılacağı ve bu uygulamanın faydaları ve zararları hakkında bu makalede bilgi verdik. Umarız ki bu makale sizin için faydalı olmuştur. Eğer yenilmez olmak için havas uygulaması hakkında daha fazla bilgi almak veya deneyimlerinizi paylaşmak isterseniz, yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Sizin görüşleriniz bizim için çok değerlidir.

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 4.3 / 5. Oy sayımı: 6

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

ParanormalHaber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin