Yengeç Burcu Özellikleri

Güneş, Yengeç burcuna 22 Haziran’da girer ve 23 Temmuz tarihine kadar kalır. Bu burcun yıldızı Ay, tabiatı sudur. Dost burcu Boğa ve Balık; düşman burcu ise Koç’tur. Yıldızlardan Ay’ın dostu Jüpiter, düşman yıldızı Güneş’tir. Madeni gümüştür.

Yengeç burcunun tesiri altı da doğanlar genellikle içine kapanık ve utangaç tabiatlı olurlar. Fakat kendilerinden en beklenilmeyen bir zamanda birdenbire bir cesaret hamlesi göstererek bulundukları iş ve vazifede hemencecik birinci plana geçerler.  Ekseriyetle ağır yaradılışlı ve tembel oldukları halde bu umulmadık hallerdeki parlayışlarıyla hamaratlıkta herkesten üstün olurlar. Fakat daha birkaç dakika geçmeden bu parlayışları bir balon gibi söner ve yine eskisi gibi alıngan, içine çekilmiş sessiz ve silik bir insan halini alırlar. Bu burçta doğanlar bir
kelime ile fikir değiştirebilen bir tabiata sahiptirler.

Ancak rakiplerini ve hasımlarını inatlarıyla alt ederler.  Bu pasif inat, tabiatı damlaya damlaya taşı delen su gibidir. Ufak, fakat tesirli ve devamlıdır. Hayallerinde bir çok şey icat ederler ve bunların doğruluğuna kendilerini bile inandırırlar.

Memleketlerine ve ailelerine karşı derin bir sevgi besledikleri halde uzun ve maceralı seyahatlere çıkmaya can atarlar. İmkan bulsalar ömürleri boyunca seyahat etmek isterler.

Yengeç Burcu Kariyer Hayatı

Yengeç burcunda doğanların en büyük hataları ekseriya kendi hayallerini hakikat zannetmeleridir. Buna rağmen iş ve kariyer hayatlarındaki şansları mükemmeldir.

Ay’ın Etkisi Altında Doğanların  Karakter ve Bedensel Özellikleri

Vücut hatlarında daireye yakın büyük yuvarlaklar, soluk bir ten, şişmanlığa eğilim, çıkık ve geniş bir alın, nemli ve donuk bir bakış, kısa ve yuvarlak uçlu burun, yarı kapalı küçük bir ağız, pek az çıkıntılı bir çene, yuvarlak gözler, yassı bir sima… Ay‘ın etkisi altında doğan tiplerin güzel mavi gözleri, yüksek, küçük ve dik göğüsleri olur. Kadın ve erkek kameriler miyop olurlar. Değişken, zararsız, mütevekkil bir tabiatları vardır. Mücadeleden çekinirler, yalnızlığı severler. Kameriler akıl ve muhakemeden ziyade his ve düşünceye kabiliyetli ve tabiaten dindarlık eğilimindedirler. Bazı kameriler soluk ten renginde olduğu gibi bazı kameriler de süt gibi beyaz olurlar. Süt gibi beyaz, olanların gözleri de mavi olur. Saçlan lif renginde ve sarışındır.

Yengeç Burcu Aşk ve Evlilik Hayatı

Evlilik hayatları her zaman mükemmel olmaz ve bahtiyarlık getirmez. Aşkta kendilerini de karşısındakileri de bedbaht ederler. Çünkü kaprisleri ile hareket ettikleri için hiç yoktan üzüntü ve mesele çıkarırlar. Eğer Başak burcunda doğmuş birisiyle evlenirlerse çok daha mutlu olabilirler.

Kameriler pek yumuşak kalplidirler. Vefakar olmakla beraber kolaylıkla aldatırlar. Bu da mukavemetlerinin azlığındandır. Aşkta şehvetleri bedensel olmaktan ziyade zihinseldir. Hayalleriyle zevk alırlar.

Soğuk tabiatlı olmakla beraber mütevazi ve muhabbetli olurlar. Kameri kadınlar her zarar görmedikleri şeye ve insana karşı muhabbet hissederler. Kameri kadınlar bazen erkekler üzerinde garip bir cazibeye
sahiptirler. Sevmekten ziyade sevilirler. Evlilik hayatında kameri
kadınlar itaatkar, mütevekkil, kanaatkar bir eş olurlar. Çocuklarına
düşkünlükleri daima kocalarına olan bağlılıklarından ziyadedir.

İyi birer aile kadını adayıdırlar. Kıskançlıkları azdır. Kameri erkek de iyi bir aile reisi olmaya yeteneklidir. Eşlerini pek seçmedikleri için genellikle başarısız evlilikler yaparlar. Bununla beraber; duygusal oldukları için iyi bir eş ile mutlu olabilirler.

Eğer Ay; Satürn ve Merkür‘ün tesiriyle kasrışırsa karışım sahibi
tembel, ahmak, avare, bön, hakir, korkak ve mecnun olur. Bunlar
alçak ve hakir kimselerdir. Ekser kamerilerde görülen ahlak: Zaaf,
acz, kalleşlik, acele ve söz taşıyıcılıktır.

Burçlar ve Tarihleri, Burç Tarihleri, Burçların Tarihleri

Koç Burcu: 21 Mart – 20 Nisan
Boğa Burcu: 21 Nisan – 21 Mayıs
İkizler Burcu: 22 Mayıs – 22 Haziran
Yengeç Burcu:23 Haziran – 22 Temmuz
Aslan Burcu: 23 Temmuz – 22 Ağustos
Başak Burcu: 23 Ağustos – 22 Eylül
Terazi Burcu: 23 Eylül – 22 Ekim
Akrep Burcu: 23 Ekim – 21 Kasım
Yay Burcu: 22 Kasım – 21 Aralık
Oğlak Burcu: 22 Aralık – 21 Ocak
Kova Burcu: 22 Ocak – 19 Şubat
Balık Burcu: 20 Şubat – 20 Mart

 

Okuduklarını nasıl buldun?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Arkadaşlarınla paylaşmak ister misin?
Abone Ol

Düşünceni veya kendi yaşadıklarını yazmak ister misin?