Yay Burcu Özellikleri

Yay Burcu Özellikleri

Güneş Yay Burcu’na 23 Kasım’da girip 21 Aralık’a kadar kalır. Bu burcun dostu Kova ve Terazi; düşman burcu da Balık Burcu’dur. Bu burcun tabiatı ateştir. Yay Burcu’nun yıldızı Jüpiter’dir. Jüpiter’in dostu Ay, düşmanı Merkür’dür. Madeni kalaydır.

Yay Burcu Erkeği, Yay Burcu Kadını

Yay Burcu’nda doğanların en göze çarpan özellikleri, evhamlı, vesveseli, herkese şüpheli bakar olmalarıdır. Hayatta hiçbir kimseye yüzde yüz emniyet ve güven gösteremezler. Genellikle herkesten şüphe ederler. Onların bütün hareketlerinde şüphe ve endişe hakimdir. Mizaçları çok değişiktir. Az önce sevip itimat ettikleri kimseye biraz sonra şüphe ile bakmaya başlarlar. Onlar kimsenin kimseye dost olmayacağına ve insanların mutlaka birbirlerine fenalık yapmak yolunda olduklarına inanmışlardır.

Bakarsınız şimdi çok utangaç ve mahcupturlar, biraz sonra gayet cesur ve atılgan bir tip olarak karşınızda belirirler. Genellikle iyi ahlaklı olurlar. Bunun içindir ki bir mesele karşısında ne kadar vesveseli ve şüpheli hareket etseler neticede iyiyi kötüden ayırt etmeye muvaffak olurlar.

Bütün hareketlerinde Jüpiter’in tesiri görülür. Bu burçta doğanlar keşif seyahatlerinde ve sefer heyetlerinde ve büyük spor gösterilerinde başarıları ile daima kendilerini ön planda gösterirler. Yıldız sporcular ve büyük kâşifler bunlar arasından çıkar.

Yay Burcu Aşk ve Evlilik Hayatı

Duygusal yaşamlarında en göze çarpan özellikleri herkes tarafından beğenilip sevilen tiplerden ziyade aslında güzel olan fakat hiç kimsenin dikkatini çekmeyen tipleri arayıp bularak, bunlar arasından sevgililerini seçmeleridir. Eğer Boğa burcunda doğmuş olan birisiyle evlenmişlerse mesut bir yuva kurmuş olurlar.

Jüpiter’in Etkileri

Jüpiter’in etkisi altında doğan kimselerin dokuları etli, görünüşleri sıhhatli, kanlı, canlı olurlar. Yüzü yuvarlak, gövdesi geniş, göğüsleri iri, kafatası orantılı, alnında iki çıkık şakak kemiği vardır. Gülümseyen gözler, orta uzunlukta etli burun, kapalı büyükçe bir ağız, koyu kırmızı dudaklar, çukurlu, yuvarlak çene, vaktinden evvel saçsız baş, ablak bir yüz, ağır ve sevimli bir ses, vakurane duran bir baş, cüsseli ve kuvvetli, omuzlar geniş, saçlar açık kestane renginde, sakal kumral ve dalgalı olur. Dişleri güzeldir. Öndeki iki dişi enli olur. Gözleri güleçtir. Tenleri pembe ve beyazdır.

Zevklerine düşkündürler. Obur olurlar. Endişe ve kederin ne olduğunu bilmezler. Pek genç yaşlarında şişmanlamaya başlarlar. Güler yüzlü ve şen tabiatlıdırlar. Çok konuşurlar. Sevimlidirler, kadınlara taparlar. Kahkaha ile gülerler. Alaycıdırlar. Kariyer konusunda hırslıdırlar. Barışsever, dinç, dini açıdan çoğunlukla taassup sahibidirler. Düzen sever ve çalışkandır. Kendisini herkese sevdirmesini bilir. Sözü dinlenir ve tutulur. Amirliği sever. Sıcakkanlı ve cana yakındır, iyilik yapmaktan hoşlanır, insaniyetperver, ikram etmeyi seven, temiz kalpli, zeki, hür düşünür, hürriyeti sever, tedbirli bir insandır.

Jüpiter’e mensup olanlar her şeyi iyi gören kimselerdir. Dost canlısıdırlar. Ahlaka önem vermekle birlikte şehvetlerinin kurbanıdırlar. Bununla beraber şehvetleri mutedildir, samimi olurlar. Kanunlara, kaidelere, usullere, prensiplere riayet ederler. Dostlarına karşı vefakar olurlar. Aile canlısıdırlar. Bazen atak olurlar. İcabında yalan da söyleyebilirler. Yemeği, sosyal toplantıları, şan ve şerefi severler.

Aşkta erkek Jüpiter tipler kadınlara karşı iltifatta bulunmayı, onlarla düşüp kalkmayı severler. Kadın Jüpiter tipleri ise kuru flört düşkünüdürler. Kendilerini daima aşk içinde tasavvur ederler ve böyle olmaktan pek ziyade hoşlanırlar. Bununla beraber şiddetli aşklar ve ihtiraslar yaşayamazlar. Aşk ve muhabbetleri daima usul ve kaidelere riayet ettiklerinden dolayı tehlikesizdir. Aşklarında devamlı ve vefakârdırlar. Fakat her şeyi daima olduğundan fazla görür ve gösterirler.

Zarafet ve kibarlığa büyük önem verirler. Evlilik hayatlarında iyi bir eş olurlar. Daima aldanmaya ve aldatmaya muhtaçtırlar. Muhabbetleri derin değil fakat süreklidir. Kolayca memnun ve kolayca mahzun olurlar. Fakat çoğunlukla mutlu bir yuva kurarlar. Kendileri kıskanç olmakla beraber kıskançlıkları asla tehlikeli değildir.

Burçlar ve Tarihleri,
Burç Tarihleri,
Burçların Tarihleri

Koç Burcu: 21 Mart – 20 Nisan
Boğa Burcu: 21 Nisan – 21 Mayıs
İkizler Burcu: 22 Mayıs – 22 Haziran
Yengeç Burcu:23 Haziran – 22 Temmuz
Aslan Burcu: 23 Temmuz – 22 Ağustos
Başak Burcu: 23 Ağustos – 22 Eylül
Terazi Burcu: 23 Eylül – 22 Ekim
Akrep Burcu: 23 Ekim – 21 Kasım
Yay Burcu: 22 Kasım – 21 Aralık
Oğlak Burcu: 22 Aralık – 21 Ocak
Kova Burcu: 22 Ocak – 19 Şubat
Balık Burcu: 20 Şubat – 20 Mart

Burçların Uğurlu Ay Gün ve Geceleri

Burçların Yıldızlarının Birbirleriyle Dostluk ve Düşmanlıkları

 

 

Okuduklarını nasıl buldun?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Arkadaşlarınla paylaşmak ister misin?
Abone Ol

Düşünceni veya kendi yaşadıklarını yazmak ister misin?