Yaşanmış 4 Kısa Cin Hikayesi

 Dere Kenarında Gördüğüm Şey Cin miydi?!

İlkokul çağları. Okuldan eve dönüyorduk. Köyde; okulun yanında dere vardı. Derenin üstünden geçersek kestirme oluyordu. “Oradan geçelim” diyorduk arkadaşla. O sırada arkadaşların evi yakındaydı ve bulunduğumuz yerden kapısı gözüküyordu. Ancak dereden henüz geçmemiştik. Onların kapısının önünde annemi gördüm. Arkası dönüktü. Ayaktaydı; kapının önünde duruyordu. Bulunduğumuz yer ise çalıların, ağaçların bulunduğu bir yerdi. 

“Ses çıkaralım. Bakalım ne yapacak?” dedik. “Anne!” diye bağırdım ve ne olduğunu anlamadan kadının kafası, bildiğimiz; “Şeytan” filmindeki gibi 180 derece arkaya döndü. Arkadaşım gülerek yere çömeldi. Çünkü annem değil de başkasıdır diye düşünmüştü. Yani o annem değilse başka biridir diyerek, utanarak saklanmıştı ama gülüyordu. Bense onun refleksiyle saklanmama rağmen kafamda soru işaretleri vardı.

Ben de gülüyordum onunla ama gülümsemem azıcık ne yaptığını bilmemekten kaynaklanıyordu. Gördüğüm neydi ve kafası nasıl dönmüştü? üstelik gözleri, yüzü, “Çığlık” filminde kullanılan maskenin daha kısa suratlı olanı gibiydi ve kırmızı bir yüz hatırlıyorum. Ancak gözlerinin etrafı mı yoksa yüzünün etrafı mı kırmızıydı tam olarak bilmiyorum. Sadece o yüz aklımdan çıkmadı.

Üstelik bakışları boştu ve tek seferde bize odaklandı. Ama biz saklandık. Bizi izledi mi? Ne oldu; hiçbir şey hatırlamıyorum. Arkadaş evine gitti çünkü benim fark ettiğim durumu fark etmemişti. Geceye kadar bende bir korku ve şüphelenme vardı ve gece yarısı bunu düşünmekten uyuyamadım. Ve tabii ki okul birkaç gün yalan oldu. Anneme ise artık açıklayacak hiçbir şeyim yoktu. Arkadaşlarla kavga ettiğimi sandı.  

Keşfet
2 Comments
  1. […] Yaşanmış Kısa Cin Hikayeleri – 1Yaşanmış Kısa Cin HikayeleriYaşanmış Kısa Cin Hikayeleri – 2Yaşanmış Kısa Cin HikayeleriYaşanmış Kısa Cin Hikayeleri – 3Yaşanmış Kısa Cin Hikayeleri […]

  2. […] Yaşanmış Kısa Cin Hikayeleri – 1Yaşanmış Kısa Cin Hikayeleri – Korku HikayeleriYaşanmış Kısa Cin Hikayeleri – 2Yaşanmış Kısa Cin Hikayeleri – Korku HikayeleriCin Hikayesi “Gizemli Rüya”Uzun, sürükleyici bir cin temalı korku hikayesi   Article "tagged" as: Aşık Cin Evliliğimi BitirdiBalkondaki Korkunç Kadıncin deneyimleriCinli Bez BebekDere Kızıl Akıncakorku hikayeleri   Categories: Cin DeneyimleriManşet view more articles […]