Yarı İnsan Yarı Hayvan Melezler mi Geliyor?

0
(0)

Japon hükümeti, bilim dünyasında çığır açacak bir gelişmenin önünü açtı. Dünyamız; çoğumuzun, sadece bilimkurgu film ve romanlarında olabileceğini düşündüğü yepyeni bir bilimsel gelişmeye gebe.

İnsan Hayvan Melezlemesi Başlıyor

Genetik bilim uygulamalarında ve zaman içinde yaygınlaşırsa günlük yaşantımızda devrim gibi değişikliklere yol açacak gelişmenin merkezi Japonya. Japon hükümeti bu yılın başında verdiği izinle; insana ait hücrelerin hayvan embriyolarına yerleştirilmesi ve büyütülmesine ilişkin deneylerin önünü açtı.

İnsan Embriyoları Hayvanlara Nakledilecek

Nakauchi, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada: “Hemen insan organı yaratmayı ummuyoruz. Ancak verilen bu araştırma izni sayesinde bu konudaki çalışmalarımızı çok daha ileri noktalara taşıyabileceğiz” dedi.

Tokyo Üniversitesi ve Stanford Üniversitelerinde kök hücre araştırmaları yapan Hiromitsu Nakauchi, 10 yıldır beklediği bu izinle, insan hücreleri içeren hayvan embriyoları üretip, bu hücreleri taşıyıcı hayvanlara nakletmeyi planlıyor.

Ardından da bu hayvanları bebek gibi büyütüp, insan organlarıyla doğmasını sağlayacak. Nakauchi, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada: “Hemen insan organı yaratmayı ummuyoruz. Ancak verilen bu araştırma izni sayesinde bu konudaki çalışmalarımızı çok daha ileri noktalara taşıyabileceğiz” dedi.

Fareler İnsan Beyni Üretirse Deneyler Sonlandırılacak(!?)

“… hayvanların insan beyni üretmeleri durumu söz konusu olursa deneylerin sonlandırılacağı” ilan edilmiş olsa da aslında verilen bu sözün yerine getirilmeyeceği kesin gibi…

Deneyler ilk olarak genetik olarak müdahale edilmiş insan pluripotent kök hücrelerinin fare embriyolarına eklenmesiyle başlayacak. Bu hücreler, genetik yapıdaki farklılıkları nedeniyle birer pankreas oluşturmayacak.

Amaç, farenin insan kök hücrelerini kullanarak kendisine bir pankreas oluşturması olacak. Ekip, pankreasın oluşum sürecini takip edecek. Bu başarılı olursa domuzlar üzerinde deney yapılacak. Enjekte edilen kök hücreler farelerde insan beyni oluşturursa, araştırmaya son verilecek.

Her ne kadar söz konusu deneylerin; enjekte edilen kök hücreler sayesinde; hayvanların insan beyni üretmeleri durumu söz konusu olursa deneylerin sonlandırılacağı ilan edilmiş olsa da aslında verilen bu sözün yerine getirilmeyeceği kesin gibi…

Çalışmalar Yer Altına İnebilir

Belki hükümetlerin, muhafazakar kitlelerin yoğun baskısı nedeniyle, politik açıdan bu tür önlemler almaları ve / veya kısıtlamalar getirmeleri veyahut bu doğrultuda çalışmaları hayatın olağan akışına uygun bir durumdur. Ancak az çok hepimiz biliyoruz ki gerçek bilimadamları, bilgi ve keşif konusunda bir ipucu yakaladılar mı sonuçları her ne olursa olsun, o işin sonuna kadar gideceklerdir.

Olası politik yaptırım ve kısıtlamalar nedeniyle bu gibi konularda çalışma yapan bilimadamları en kötü ihtimalle çalışmalarını yeraltına indireceklerdir. Ve bunu yaparken bizce sponsor ve finansman bulmakta hiç de zorlanmayacaklardır.

Mutant Askerler

Özellikle aslan, timsah, yılan vb. gibi yırtıcı hayvanların özellikleriyle donanmış insan savaşçılar üretme teknolojisi hangi hükümetin / silah şirketinin hatta ilaç şirketinin ilgisini çekmez ki…

Sonuç itibariyle söz konusu araştırma, haberde her ne kadar doğrudan ifade edilmese de yarı insan yarı hayvan, melez canlıların yani mutantların hayatımıza girmesinin önünü açmaya talip görünüyor.

Özellikle aslan, timsah, yılan vb. gibi yırtıcı hayvanların özellikleriyle donanmış insan savaşçılar üretme teknolojisi hangi hükümetin / silah şirketinin hatta ilaç şirketinin ilgisini çekmez ki…

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet