Yanlış Ezan

20
0
(0)

Yaşanmış Korku Hikayeleri – Öğrenci evinde üç kişi kalıyorduk. Diğer iki arkadaşımdan biri benimleydi. O gece o da İstanbul’a gidecekti. Gitmeden önce karşı odanın camını kapatmasını söylemiştim. Neyse; arkadaşımın otobüsünün kalkış saati yaklaşınca vedalaştık ve gitti. Gece sanırsam saat 03 sularıydı; tam uykuya dalacağım, üstümden battaniye çekildi. “Hayırdır inşallah” dedim ve düzelttim. Ancak yine tam uykuya dalacakken aynı şey oldu. Bildiğim bütün sureleri okudum  ancak bu sefer battaniyemi gözüm açıkken çektiler. 

Evde Cin Var

Hemen telefonun ışığını açtım. Odada zaten olması gerektiği gibi benden başka kimse yoktu ama gitmeden önce arkadaşıma kapatmasını tembihlediğim diğer odadaki cam açılmıştı. Çaresiz gittim kapattım. Odama döndüğümde dolabımın rafını ve kapısını açık buldum. Ne yapacağımı bilmiyordum. Korkudan; apar topar hemen kıyafetlerimi hazırlayıp memlekete gitmeye karar verdim. Oda kapısının koluna yapıştım. Biri sert bir şekilde kapıya vurdu. Korktum; çıkamadım odadan.

Sonra sanki odanın içinde birçok şeyin nefes alıp verdiğini hissettim. Sanırım evde cin vardı ve onlarla ilgili o anda hatırlayabildiğim, aklımda kalan bilgilere göre sabah ezanı okunana kadar yaşadığım bu anormallikler devam edecekti. Bir saat vardı daha ezana… Uyumak istedim ama sanki kulağımın dibinde biri nefes alıyor gibiydi. Bütün bu yaşadıklarımın üzerinde elektrikler de ansızın kesilince, bir anda soğuk terler boşaldı benden.

Nihayet Sabah Ezanı Okundu

Korkudan kalbim yerinden çıkacak gibiydi. Kendimi biraz olsun güvende hissedebilmek için ailemi aradım. Telefonu kimse açmadı. Çaresiz kaldım. Bildiğim sureleri okumaya devam ettim. Tuvaletim gelmişti. Nihayet beklediğim an geldi ve ezan okundu. Evin tuvaletine girmedim. Caminin lavabosunu kullanacaktım. Ancak tuhaf bir şekilde; her zaman gördüğüm; caminin yanındaki tuvaleti bulamadım! Caminin etrafında en az üç tur atmışımdır. Artık vücudum mesanemin baskısına daha fazla dayanamadı. Tenha bir köşede ihtiyacımı giderdim. 

Related Posts

Öğrenci evinde üniversite okumak için kaldığım ilçe ufak bir yerdi. Tek bir camisi vardı. Lokantanın oraya gittim. Adamla selamlaştık. Birden ezan okunmaya başladı. Lokantanın sahibi olan abiye “Daha deminden okunmadı mı bu ezan?” diye sordum. “Oğlum sabah sabah saçmalama. Hoca yeni gitti. Ezan daha şimdi okunmaya başladı” dedi. Lokantacının bu sözleri üzerine hepten telaş sardı beni. 

Hoca Cinli Evi İnceledi

Cami çıkışı hocayı bulup anlattım her şeyi. Hoca evi görmek istedi. Bu işlerle uğraşmış önceden “Yatsı namazından sonra gideriz” dedi. Eve geldik. Hoca bana “Kapının önünde bekle” dedi. İçeriye girdi. Yarım saat çıkmadı. Sonra bir anda karşıma çıktı. “Bir hafta gelmesin eve kimse ” deyip bazı yerlere Arapça bir şeyler yazdı. “Dua et oğlum; o ezanı sana yanlış okutanlar seni alamamışlar. Caminin tuvaletinde çok olurlardı; pislik bunların yuvaları” dedi. “İyi ki de sana Rabbim tuvaleti göstermemiş ” diye devam etti sözlerine… 

Hocanın da yardımlarıyla hadisesiz bir şekilde bu olaylardan kurtulduktan bir süre sonra, bu olayın neden bu evde olduğunu öğrenmek istedim. Nedenini buldum da; diğer ev arkadaşım bir kızla ilişkiye girip hamile bırakmış ve kızın gebeliği daha iki aylıkken haplar sayesinde evin tuvaletinde düşürmüşler bebeği. arkadaşımdan bir daha ses soluk çıkmadı. Memleketinden geri gelmedi. Abisini aradım “Kapat telefonu, arama bir daha” diye nedenini anlayamadığım şekilde sert çıktı bana. 

Geceleri Ağlayan Bebek Sesi

Daha sonra öğrendim ki o ev arkadaşım bir gece birdenbire felç geçirmiş. Hiçbir yeri tutmuyormuş, ölü gibiymiş. Anladım ki bu dünya etme bulma dünyası. Sonra evimi değiştirdim. O eve giren diğer çocuklar, bir sohbet arasında, geceleri ağlayan bir bebek sesi duyduklarını söylediler. Ben de o evde yaşadığım olayları anlattım onlara ve o günden itibaren o evde kimse kalmadı. Ben ise normal hayatıma devam ettim. Allah kimseyi o duruma düşürmesin…

Ana Sayfa Paranormal Deneyimler

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

ParanormalHaber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin