Visa Hediye Kartı Nasıl Etkinleştirilir?

0
(0)

Visa hediye kartı, normalde standart bir kredi veya banka kartıyla yapabileceğiniz herhangi bir satın alma işlemi için kullanabileceğiniz bir karttır. Visa hediye kartınızı etkinleştirmek için iki seçeneğiniz vardır: telefonla veya İnternet üzerinden. Bu yazıda, her iki yöntemi de adım adım anlatacağız.

Telefonla Etkinleştirme

 1. Kartınızın önündeki etikette bulunan numarayı arayın. Çoğu kredi ve banka kartı gibi, Visa hediye kartınız da ilk aldığınızda kartın önüne yapıştırılmış bir çıkartma ile birlikte gelir. Bu etikette, kartınızı etkinleştirmek için ihtiyaç duyduğunuz telefon numarası bulunur. Bu numarayı arayın ve etkinleştirmek için otomatik istemleri takip edin.
 2. Önde etiket yoksa kartın arkasındaki numarayı çevirin. Visa hediye kartınızın arkasında bir müşteri hizmetleri numarası olacaktır. Bu numarayı arayın ve etkinleştirmek için gerekli buton istemlerini takip edin. Kullanmadan önce muhtemelen kartınızın hesap numarasını girip bir PIN oluşturarak kartınızı telefon üzerinden doğrulamanız gerekecektir.
 3. Kartınızı nasıl etkinleştireceğinizden emin değilseniz doğrudan Visa ile iletişime geçin. Kartınızı etkinleştirirken sorularınız olursa veya bir sorun yaşarsanız doğrudan Visa ile iletişime geçin. Etkinleştirmeyle ilgili bir sorun varsa müşteri hizmetleri numarasını aramak en iyisi olabilir.

İnternet Üzerinden Etkinleştirme

 1. Kartınızın önündeki etikette bulunan etkinleştirme bağlantısını ziyaret edin. Telefon görüşmesi yapmak istemiyorsanız hediye kartınızı genellikle İnternet üzerinden etkinleştirebilirsiniz. Kartınızın arkasında veya önündeki çıkartmada bir etkinleştirme bağlantısı olmalıdır. Bu bağlantı muhtemelen kartınızı İnternet üzerinden kaydettirmenizi de isteyecektir.
 2. Etiket yoksa kartın arkasında listelenen İnternet sitesini kullanın. Bir çıkartmada belirli bir etkinleştirme bağlantısı yoksa kartı ters çevirebilir ve kartı veren satıcının İnternet sitesini bulabilirsiniz. Bu site, kartınızı kaydetmek ve etkinleştirmek için gerekli bilgileri sağlayacaktır.
 3. Kartınızı kaydetmek için bilgilerinizi girin. Kartınızı İnternet üzerinden kaydederken, genellikle adınız, soyadınız, adresiniz, telefon numaranız ve e-posta adresiniz gibi kişisel bilgileri girmeniz gerekir. Ayrıca kartınızın hesap numarasını ve CVN (Kart Doğrulama Numarası) gibi güvenlik bilgilerini de girmeniz istenebilir.
 4. Kartınızı kaydederken şüpheli İnternet sitelerine ve dolandırıcılara dikkat edin. Kartınızın güvenliği için, sadece resmi Visa sitesini veya kart veren satıcının sitesini kullanın. Kart bilgilerinizi hiçbir zaman üçüncü taraf sitelere veya e-postalara vermeyin.

Kartını Güvenle Kullanma

 1. Hediye kartını sevdiklerinize gönderebilir, Amazon.com.tr tarafından satılan milyonlarca uygun nitelikli üründe kullanabilirsiniz. Satın almak istediğiniz ürünün hediye kartı ile satın almaya uygun olup olmadığını öğrenmek için ürün sayfasında “Sepete Ekle” butonu altında yer alan satıcı bilgilerini kontrol edin: “Amazon.com.tr tarafından satılır ve gönderilir” ibaresi varsa bu ürün Amazon Hediye Kartı ile satın almaya uygundur.
 2. Hediye kartının bakiyesini görmek için Hesabım bölümüne gidin ve Hediye Kartları seçeneğine tıklayın. Burada mevcut bakiyenizi ve geçmiş işlemlerinizi görebilirsiniz.
 3. Hediye kartının bakiyesini başka bir zaman kullanmak üzere saklamak istiyorsanız, sipariş verirken ödeme yöntemi olarak hediye kartını seçmeyin veya siparişi verdikten sonra iptal edin.
 4. Hediye kartının geçerlilik süresine dikkat edin. Bazı Visa hediye kartlarının belirli bir son kullanma tarihi vardır ve bu tarihten sonra kullanamazsınız. Son kullanma tarihi genellikle kartın arkasında yazılıdır.
 5. Hediye kartının kaybolması veya çalınması durumunda derhal Visa ile iletişime geçin ve durumu bildirin. Böylece Visa, hediye kartının bakiyesini koruyabilir ve size yeni bir kart verebilir.

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet

Paranormal Haber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin